Культура

Дискотека і туристичні таблички: у Кропивницькому містяни протестували аудіогід із звуковими ефектами (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4305

 

Містяни долучилися до тестування аудіогіда в обласному центрі в рамках завершення проєкту "Діджиталізація пам'яток культурної спадщини" за сприяння Українського культурного фонду та відділу з охорони культурної спадщини міськради.

 

kod4

Розпочали екскурсію з площі перед міськрадою, де розмістили стелу з інформаційною туристичною табличкою. На ній можна почитати про будівлю міськради українською та англійською мовами, шрифтом Брайля, а також за допомогою QR-коду та додатку wayme завантажити аудіогід "Надзвичайний Кропивницький". Є також можливість сканувати QR-код за допомогою Viber.

Тож усі охочі, які прийшли на екскурсію, зокрема, були помічені і заступник міського голови Олександр Мосін та секретар міської ради Андрій Табалов, мали змогу протестити систему сканування. І після невеликої технічної затримки на гучномовець ввімкнувся аудіогід, який представився Василем.

kod

Так усі присутні дізналися, що було раніше на місці теперішньої будівлі міськради. Згодом почули, чому гастроном мав назву "Дзеркальний". При цьому всьому аудіогід не забував радити сфотографуватися, а деякі фрази супроводжувалися звуковими ефектами, приміром, шипінням змії чи відкриванням пляшки газованої води.

До речі, менеджер проєкту, спеціаліст відділу з охорони культурної спадщини Володимир Поповічев відзначив, що екскурсію по-своєму особливо прослухати в навушниках нічним Кропивницьким.

Так учасники екскурсії рушили через площу Героїв Майдану, через Дворцову на Театральну площу, де на гостей чекала діджейка та 200 літрів морсу. А ще анонсована дискотека до 20:00.

До речі, представниця Українського культурного фонду зауважила, що проєкт Кропивницького відрізняється від інших схожих проєктів в тому числі і тому, що він враховує потреби інклюзії.

Відзначимо, що серед учасників екскурсії були містяни з обмеженими можливостями, які також тестили туристичні таблички.

- Трохи неправильно написано, - каже містянка з вадами зору Оксана Андрієнко, читаючи шрифтом Брайля.

Натомість розробники табличок вдячні за такі поради і будуть ще вносити корективи. Запевняють, що на це не проситимуть додаткових коштів. До речі, усі хто протестить аудіогід і в нього знайдуться зауваження чи пропозиції зможуть звернутися до відділу з охорони культурної спадщини міськради.

А вже у вересні розробники проєкту нададуть перші проміжні результати скільки кропивничан та гостей з інших міст скористалися таким аудіогідом.

Натомість містяни вже кажуть про актуальність такого аудіогіда для Кропивницького.

kod1

kod2

- Це дуже зручно для людей з обмеженими фізичними можливостями, або просто для тих, хто не може замовити собі екскурсію. А це буде зручно, прогресивно і по-європейськи. Радий, що ми вийшли на такий рівень обслуговування, - каже професійний екскурсовод, працівник обласного краєзнавчого музею Олег Юрченко.

Довідково: завантажуйте на телефон безкоштовну аудіопрогулянку "Надзвичайний Кропивницький" за посиланнями: https://www.try.wayme.tours/kpv-extraordinary

App Store: https://apps.apple.com/…/wayme-city-virtual-gu…/id1071382206

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=wayme.wayme

kod3

 

Поширюйте

Коментуйте