Як зараз живе село, де провів останні роки Марко Кропивницький (ВІДЕО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 2389

Медіагрупа Накипіло опублікувало відео про село Сподобівка, де провів свої останні роки Марко Кропивницький.

kr

-Місцеві голоси, таланти, ремесла – це все, що привабило Марка Кропивницького сюди. На хуторі Затишок він оселився на останні 20 років свого життя. Тут створив дитячий театр, приймав на гостини видатних діячів театрального мистецтва,- каже Вікторія Склярова, координатора громадської ініціативи «Мандруймо Україною».

Де любив відпочивати з сім`єю та акторами, що любив їсти, та де проживав дивіться у відео:

Біографічна довідка: Марко Кропивницький народився 10 травня 1840 р. у селі Бежбайраки Бобринецького повіту Херсонської губернії (тепер с. Кропивницьке Новоукраїнського району Кіровоградської області).

Початкову освіту здобув у приватній школі шляхтича М.К.Рудковського в слободі Олександрівка. 1856 року із похвальною грамотою закінчив трикласне повітове училище в м. Бобринці. Служив там же у повітовому суді.
У 1862-1863 рр. — вільний слухач юридичного факультету Київського університету.

Під враженням однієї з перекладних мелодрам, побачених у київському театрі, він пише п’єсу «Микита Старостенко». Новинка! Сбивает с ног хулигана за 1 секунду З лютого 1864 р. — знову на службі в Бобринецькому повітовому суді.

З 1865 — у м. Єлисаветградi (тепер м. Кропивницький), куди перенесено повітовий центр.

Працює секретарем поліційного управління, згодом — у Єлисаветградському сирітському суді. На 28-му році життя одружився з Олександрою Костянтинівною Вукотич (1851-1880). З 1869 р. — секретар Бобринецької міської думи. У 1871 р. Кропивницький перейшов у професіональні актори, погодившись працювати у трупі графів Моркових (Одеса). Протягом десяти років роботи в російських театральних трупах він набув величезного сценічного досвіду.

У 1872 р. в одеській газеті «Новороссийский телеграф» було опубліковано водевілі М. Кропивницького «Помирились» і «За сиротою і Бог з калитою, або ж Несподіване сватання». З 1873 р. — у складі Харківського театру Александрова—Колюпанова. 1874 р. М.Л.Кропивницький отримує запрошення до Петербурга, де виступає з великим успіхом. У лютому 1875 р. вирушає на гастролі в Галичину, де стає наставником і режисером галицького театру «Руська бесіда», привносить ряд новацій у його діяльність.
В 1876—1881 рр. — у складі російських труп Сімферополя, Єлисаветграда, Кременчука. У 1882 р. він організовує свою трупу, яка приблизно через рік зливається з трупою Михайла Старицького, де Кропивницький стає провідним режисером. Починається нова епоха в історії українського професійного театру. Своєрідним явищем є комедії Кропивницького «Чмир» (1890), «На руїнах» (1900), «Супротивні течії» (1900), «Мамаша» (1903). 1890 р. оселився на хуторі Затишок під Харковом; одночасно з працею на хуторі очолював українські трупи, часто виїздив із ними на гастролі. Помер 21 квітня 1910 по дорозі з Одеси, де був на гастролях.

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити