Культура

На демонтаж серпа і молота з будівлі міської ради Кропивницького немає коштів

. 2456

 

У міському бюджеті нині немає коштів на декомунізацію колон будівлі міської ради в рамках заходів заборони символіки комуністичного тоталітарного режиму.

serpmolot

Питання про демонтаж серпа і молота в місті вже піднімалося. В результаті навіть були проведені розрахунки на відповідні роботи. Однак нині на виконання таких робіт у міському бюджеті немає коштів.

- Частину не можна демонтувати, бо вони якраз знаходяться від стіни будівлі під колоною. Але та, яка більш оглядова частина колони - можна було. І то ми пропонували їх не збивати, а зробити відповідний макет-наліпку, щоб не руйнувати саму колону, - розповіла начальниця відділу з охорони культурної спадщини міськради Кропивницького Надія Лісняк під час засідання 17 жовтня міської топонімічної комісії. - А зупинилися на тому, що немає коштів на виконання робіт.

За словами пані Лісняк, закон про охорону культурної спадщини забороняє знесення, переміщення різних деталей, позначок на пам’ятках архітектури. Зокрема, будівля міськради і є пам’яткою архітектури місцевого значення.

У міськраді юридичний відділ ще буде з’ясовувати відповідність дій в рамках законів як про охорону культурної спадщини, так і про заборону пропаганди символіки комуністичного тоталітарного режиму. І в результаті за необхідності можуть передбачити кошти на демонтаж з колон комуністичної символіки в бюджеті на 2020 рік.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама