Культура

Проєкт будівництва пам’ятного знака “Лита Могила” доопрацюють

. 2270

 

У проєкт з будівництва пам’ятного знака «Лита могила» на території Трепівської сільської ради Знам’янського району внесли корективи.

arx1

Про це повідомляє Кіровоградська обласна рада.

На нещодавній робочій нараді відбулися обговорення з приводу будівництва на об’єкті. За результатами обговорення внесли корективи до проєкту будівництва - облаштувати оглядовий майданчик, тротуарні доріжки до кургану, встановити лавки, сміттєві баки та виконати інші роботи з благоустрою.

Довідково: «Лита Могила» - скіфський царський курган другої половини VII століття до н. е. Розкопаний 1763 року біля села Копані Знам’янського району Кіровоградської області. На глибині двох метрів під кам’яними плитами було знайдено залізний меч з окутим золотом руків’ям та вкритими золотою платівкою дерев’яними піхвами, прикрашеною зображеннями фантастичних тварин у передньосхідному стилі, срібні деталі від асірійського палацевого табурету, золота діадема, 17 масивних золотих платівок з зображенням орла з петлями на звороті, платівки з зображеннями мавп, птахів, бронзова застібка з голівками левів на кінцівках і 40 бронзових наконечників стріл. Пам’ятка має видатне значення, оскільки це єдиний відомий наразі скіфський царський курган того часу в Північному Причорномор’ї.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама