Культура

Сергій Жадан розповів у чому культурний феномен Донбасу (ФОТО)

. 3215

Український поет, громадський активіст та фронтмен гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма” Сергій Жадан розповів жителям громад Кіровоградщини про культурний феномен Донбасу після 2014 року.

IMG 8183

Сьогодні, 13 грудня, представники ОТГ приїхали у Креативний простір "KOWO" на майстерню агентів культурних змін, яку організувала Агенція сталого розвитку “Хмарочос”.

Долучилися до платформи обміну досвідом в реалізації культурницьких проєктів та ініціатив партнери програми DOBRE - Маловисківська, Смолінська, Компаніївська, Новоукраїнська, Помічнянська, Дмитрівська, Новопразька, Бобринецька громади.

– Пам’ятаю Донбас до 2014 року і там справді нічого не було. Провести якийсь виступ було надзвичайно складно, адже була протидія влади,– каже Сергій. – З 2014 року після звільнення цих міст, коли повернулася українська влада там з’явилась велика кількість людей, які зрозуміли, що це їх міста, громади, простір і є великі можливості. Вони почали працювати. Сьогодні у цих містах є культурні середовища. Хтось відкриває бібліотеки та робить фестивалі. Це велика кількість людей надзвичайно цікавих і активних. Я думаю, що досвід громадської та культурної активності на Донбасі може слугувати певним прикладом.

Крім того, Сергій розповів про Луганську обласну наукову бібліотеку, яка зараз знаходиться у Старобільську. Бібліотека перетворилась на центр молодіжного, культурного, громадського життя. Там проводять тренінги, семінари, запрошують гостей. Також третій рік проводять «Тиху Вечірка», до якої долучаються бібліотеки з усієї України.

– Відсутність повноцінного культурного життя та культурних ініціатив характеризує не так Донбас, як інші регіони країни. Ми забуваємо про те, що на Харківщині, Запоріжжі, Дніпропетровщині чи Кіровоградщині на превеликий жаль культурне життя не набагато активніше. Культурний процес відбувається у великих містах. Якщо брати містечка чи села там не так багато можливостей. Мало бібліотек, немає кінотеатрів, книжкових магазинів, гастрольного життя. У цій ситуації можна робити лише одне – брати ініціативу у свої руки і пробувати щось міняти. Тим паче зараз в країні є такі можливості і фінансові і організаційні. Є державні інституції, які підтримують проєкти, є грантові установи,– розповів Жадан.

Після зустрічі з Сергієм на учасників майстерні чекає кейс про дорожні карти розвитку культури в новостворених громадах.

IMG 8172

IMG 8167

IMG 8149

IMG 8173

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама