Культура

Археологи дослідять матеріали знайдені на Фортечних валах

. 2274

Про результати геофізичних та археологічних обстеження Фортечних валів (у минулому фортеці святої Єлисавети) в Кропивницькому повідомили сьогодні, 17 грудня, під час пресконференції в міськраді.

 ar1

Цьогоріч на території фортеці при дослідженні застосували новітні технології. Які дали змогу дослідити фортецю детальніше, ніж це було зроблено в 1994 році.

Зокрема, досліджували криницю поблизу бастіону святого Петра; пороховий погреб в межах бастіону святого Олександра. Також нині досліджують комендантський будинок (центральна частина фортеці).

- Минулого тижня лише завершили роботи. Наразі опрацьовуються знайдені матеріали, - каже директор науково-дослідного підприємства "Археолог", археолог Валентин Собчук. - Згодом хочемо організувати круглий стіл за сприяння управління архітектури за участі фахівців для обговорення перспективи розвитку фортеці.

За словами спікера, фортеця має працювати на громаду. Тому, за словами пана Собчука, вони вкотре подадуть грантову заявку до Українського культурного фонду. Зокрема, мовиться про обмін досвідом з європейськими експертами по фортецях, а також можливість історичної реконструкції.

 ar

Поширюйте

Коментуйте


Реклама