Культура

У Кропивницькому презентували книгу про події 1919 року на теренах сучасної Кіровоградщини (ФОТО)

. 1755

16 січня у обласному художньому музеї презентували книгу «Роки боротьби 1917-1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. Рік 1919. У вирі революцій» про події 1919 року на теренах сучасної Кіровоградської області.

 

m2

Книга розповідає про Центральну Україну в 1919 році. Тоді на теренах краю точилася боротьба між прихильниками Української Народної Республіки, більшовизму, повстанцями Григор’єва, Махна, білогвардійцями.

-Книга про 1919 рік на території нашого краю, який ми у книжці назвали Єлисаветчиною. Тому що місто тоді носило назву Єлисавет і учасники визвольних змагань з української боку називали край Єлисаветчиною. Вирішили зберегти колорит епохи такою назвою,- каже член і керівник авторського колективу Юрій Митрофаненко.

m

Над книгою працювали рік Юрій Митрофаненко, Роман Базака, Михайло Ковальчук, Марина Долгіх, Віктор Сергеєв та Василь Білошапка.

- Аналізуються події і учасники, які були поєднані 1919 роком. Зокрема, є згадка про Никифора Григор’єва, Василя Боженка, згадується Нестор Махно, російський генерал Слащов, поети Володимир Сосюра, Юрко Тютюник, митці Генріх Нейгауз, Кароль Шимановський,- каже Юрій Митрофаненко.

Книгу надрукувало видавництво «Імекс-ЛТД» в рамках тритомного проєкту, який фінансується з бюджету облради.

Також під час презентації присутні подивилися унікальну хроніку подій періоду Першої світової війни та Української революції 1917 - 1921 рр.

Автори сподіваються, що книжка стане в пригоді вчителям, краєзнавцям, історикам та широкому колу читачів.

m4

m5

m6

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама