Культура

Кропивницький міг отримати мільйони на культурний проект від УКФ, але не подав заявку

. 2631

Кропивницький не подався на участь в проекті "Велика культурна столиця" від Українського культурного фонду, оскільки в міському бюджеті забракло б коштів на співфінансування.

 

OG logo

До 15 січня тривав прийом грантових заявок за програмою "Велика культурна столиця". Бюджет програми 40 млн грн, які можна витратити на культурні та креативні індустрії. Метою програми є сприяння промоції та розвитку культури в рамках реформи децентралізації з урахуванням спроможності територіальної громади, потреб й інтересів членів цієї громади. Попередньо треба було б детально прописати ідея.

Всього на проект подали 15 заявок. Серед обласних центрів на проект подались Київ, Львів, Дніпро, Вінниця, Полтава.

Наприклад, Полтава хоче отримати понад 11 млн грн на проведення низки фестивалів і хакатонів у місті, аби підвищити кількість туристів. Дніпро хоче залучити 23 млн на мультидисциплінарний культурний проект, націлений на підсилення іміджу Дніпра та східної України, згуртування місцевої громади. Львів запитав 25 млн грн на низку проектів, які поєднають культурне життя в місті із спілкуванням з природою.

Як пояснили "Гречці" в управлінні культури і туризму міськради Кропивницького, на проект не подавались, оскільки він передбачає 30% співфінансування з міського бюджету. До того ж структура яка подає заявку мала б подати фінансову звітність за два роки, а управління культури існує лише рік: до того відомство працювало як відділ культури.

Також на проект не подалась жодна інша територія Кіровоградщини.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама