Культура

У Кропивницькому покажуть стрічку, яка розвінчає міфи про українську мову

. 5569

Сьогодні, 31 січня, у Кропивницькому тричі покажуть документальну стрічку «Соловей співає», присвячену історії лінгвоциду на теренах України.

 fi2 copy

Як повідомив під час пресконференції режисер Сергій Кримський, ідея фільму - розвінчати міфи стосовно української мови. Робота над стрічкою тривала понад три роки, збирали інформацію по архівах. Також зйомки були закордоном, показали наскільки відношення інших держав до державної мови вплинуло на їх розвиток. У фільмі приклад Білорусі та Ізраїлю.

-Ідея з‘явилась у 2014 році і належить Лесі Воронюк. Коли почалась війна просувалися міфи стосовно української мови. Було бажання вивести питання з політичної сторони, розібрати ці міфи та спростувати їх, - каже режисер фільму Сергій Кримський. - Ми хотіли розмовляти з глядачем мовою фактів, а не емоцій. Сама війна почалася з великого міфу, що треба захищати російську мову. Це фейк, який дозволив розділити політично людей на дві сторони. Хоча останні соцдослідження показують, що 80% громадян України за єдину українську мову.

Сергій каже, що фільм для російськомовного українця.

- Якою мовою ми будемо спілкуватися - така держава буде завтра. Під час війни розмовляти українською мову – це наш захист, наша стратегія, - додав режисер.

За його словами, всі персонажі у фільмі справжні. Це історики, військові.

- У нас немає акторів, в нас люди, які пережили різні історичні моменти і діляться емоціями власного досвіду, - відзначив Сергій.

Державного фінансування не було, фільм робили власними силами. Допомогли волонтери та меценати.

Зараз йде фестивальне життя фільму, потім його можна буде переглянути у вільному доступі в інтернеті.

- Фільм треба показувати на уроках історії, мови, літератури у кожній школі. Там немає закадрового голосу, ніхто нікого не переконує - там тільки факти, - каже професорка філології Світлани Ковтюх. - Доземний уклін таким молодим, творчим людям, бо фільм буде тримати вас до останньої секунди. Коли ви його переглянете, вам буде хотітися щось робити для України.

За словами ініціаторки показу в Кропивницькому, редакторки «Нової газети» Інни Тільнової, сьогодні о 13:00 у Центральноукраїнському педагогічного університеті (семиповерховий корпус 214 аудиторія) безкоштовний показ відбудеться для школярів з Кропивницького, Новоукраїнки та Компаніївського району. О 15:00 для військових третього полку спеціального призначення імені Святослава Хороброго та студентів.

О 18:00 у креативному ІТ-просторі KOWO (провулок Василівський, 10). Стрічку презентує її режисер Сергій Кримський. Ціна квитка - 50 грн.

Як повідомила Інна, через щільний графік у січні кінотеатр «Портал» не зміг надати залу, і сподіваються, що фільм перенесуть і все ж покажуть у кінотеатрі.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама