Культура

Старовинний одяг Кіровоградщини втілять в етноколекцію

. 3644

У Кропивницькому фольклорний проєкт «Баба Єлька» планує створити колекцію етноодягу.

 84389127 2567595806862173 5811516876668272640 o

Одна з засновниць проєкту «Баба Єлька» Інна Тільнова запропонувала декілька проєктів на зустрічі в ОДА з активом культурної і туристичної галузей області

Учасниці проєкту хочуть зробити лінію одягу, який носили жителі Кіровоградщини у кінці 19 початку 20 століття. Це десять наборів традиційного вбрання чоловічого, жіночого та дитячого. Колекцію хочуть презентувати у театрі Кропивницького і зробити експозицію-виставку.

-Ми написали грантову заявку для Українського культурного фонду спільно з краєзнавчим музеєм, оглянули фонди музею на наявність певного одягу. Зробили огляд старовинних фотографій та фондів нашої етнолабораторії,- каже Інна.

Крім того, хочуть видати збірку кулінарних рецептів Кіровоградщини записані діалектами.

Також є ідея записати диск з автентичними піснями. Вже назбирали під час експедицій 460 пісень, але вони потребують оброки і видачі.

Наступний проєкт створення Креативного простору, де будуть майстер-класи з традиційних танців.

- Хочемо там варити варення, робити макорженики у Дні пам'яті жертв Голодомору. Вивчати історію і культуру за допомогою способу занурення,- розповіла Інна. 

Хочуть створити етнолабораторію у приміщенні обласного Центру народної творчості. Сьогодні вже зібрали понад 400 експонатів, серед яких приладдя, інструмент, посуд, одяг, килими, рушники, а також ікони та старі фотографії.

Є ідея вести у курс краєзнавства у школах деякі напрацювання проєкту «Баба Єлька».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама