Культура

Стартував конкурс книжкових інста-відгуків для підлітків

. 3307

19 лютого стартував всеукраїнський конкурс книжкових відгуків «Крец!» для учнів 8-11 класів, повідомляє ЛітАкцент.

 

IMG 20200226 101528

Організатори – Український інститут книги спільно з Майстернею історій, літературною премією підлітків Навиворіт і Мистецьким фестивалем Ї.

У рамках конкурсу підлітки з усієї України писатимуть відгуки в Інстаграмі, щоби поділитися думками про незабутніх персонажів та персонажок художньої літератури.
Умови участі:

Розкажи про персонажа або персонажку книги, які не виходять із твоєї голови, які точно реальні, бо занадто правдоподібні щоби бути вигаданими. Про персонажа, який тебе страшенно бісить, або в якого ти закоханий. Який зробив тобі боляче. Про персонажа, яким ти хотів би бути. Якого поставиш на локскрін. Розкажи про персонажа, з яким ти знаєш весь фан-контент, і тобі все одно замало. Про персонажа, через якого ти засмучений, що не ти його придумав.

Навчаєшся у 8-11 класах? Тобі 14-17 років? Обери найцікавішого персонажа або персонажку, запость у себе в Інстаграм-профілі допис про нього або неї та долучайтеся великої спільноти читачів і читачок!

Відмічай на фото @navyvorit_teen_award та @bookinstitute.ua, а також видавців і перекладачів.

Із 1 до 13 квітня підліткове журі, яке складається з учасників премії Навиворіт і Майстерні історій обере 10 відгуків і запросить їхніх авторів і авторок із собою на Мистецький фестиваль Ї в Тернопіль із 7 до 9 травня.

У рамках фестивалю Український інститут книги організує заходи для підлітків про критику й журналістику, сніданки з авторами та багато іншого. Учасники Майстерні історій та журі премії Навиворіт проведуть із усіма фіналістами й фіналістками три дні, щоби поговорити про улюблені книжки, життя, Всесвіт і все інше.
Поради щодо написання відгуків укладаються в шість пунктів:

1. Не переказуй сюжет історії. Розкажи про шлях персонажа та конфлікти, у яких персонаж розкривається з неочікуваної для вас сторони.

2. Пам’ятай, що правдоподібні персонажі – це комплексні особистості, вони мають як хороші, так і погані сторони. Не забудь розказати нам про них.

3. Пиши винахідливо й зухвало, шукай найбільш точні слова для висловлювання.

4. Почни текст із речення, яке б змусило нас читати далі.

5. Коли слідуєш правилам, не забувай: усе, що не заборонено – дозволено.

6. Здивуй нас, а головне – себе!

-Розкажи, чим цікаві герой або героїня книжки? У чому ви схожі або навпаки – разюче відрізняєтеся? Яка їхня історія? Зазнач у відгуку, будь ласка, автора, назву книжки, видавництво й переклад.
Цю ініціативу створили для того, щоби підліткова література в Україні ставала якіснішою, а видавці й автори зрозуміли, що підлітки – вимогливі читачі,- повідомили організатори.

Для участі також необхідно заповнити гугл форму, яка знаходиться в інстаграм-профілі @navyvorit_teen_award.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама