Культура

Андрій Кокотюха в Кропивницькому: «Патріотичним може бути навіть фільм жахів» (ФОТО)

. 2263

Зустріч з українським письменником Андрієм Кокотюхою відбулась учора, 5 березня, у громадському просторі Кроп:хаб.

IMG 20200305 171300

Кокотюха володар низки нагород та почесних відзнак, зокрема відзнаки «Золотий письменник України» та спеціальної відзнаки «За кращий історико-патріотичний твір» на «Коронації слова» 2012 року. Автор близько ста книжок. Пише українською та російською мовами.

Під час зустрічі письменник представив нові книжки дитячої та історичної літератури. Розповів про особливості написання історичних романів.

«Я пишу книжки за 1-3 місяці. Історичний роман так не пишеться. Коли я пишу історичний чи ретро-роман, переді мною стопка довідкових книжок. Щоб написати абзац, мені треба перелистать близько трьох книжок, щоб звіритись чи правильно там, чи ні. Це художній твір, де не історія схожа на правду, а правда схожа на історію», - Андрій Кокотюха.

Письменник відомий своїми гострими висловлюваннями щодо сексизму. Не уникнув можливості висловитись на цю тему і в Кропивницькому.

«До нас на книжкових ярмарках підходять батьки і питають: «А що у вас є для хлопчиків, а що для дівчаток». Як би не старались феміністки казати «какая разніца», насправді, різниця є. Люди цікавляться різним. Це дуже добре, що нема «уравніловки», - Андрій Кокотюха.

IMG 20200305 180400

Андрій Кокотюха – не лише письменник, а й сценарист. За його сценаріями знімають серіали, фільми, телевізійні проекти. Він переконаний, що зйомки будь-якого фільму неможливі без урахування бюджету:
«Я хочу нагадати, що таке бюджет кіно. Ви думаєте, що це оплата сценариста, але, насправді, є три кити зйомок фільму: бензин, дах над головою та їжа. Якщо немає бензину, немає даху над головою та нічим годувати знімальну групу, кіна просто не буде».

Письменник має власну думку як можна виховувати патріотизм за допомогою кіно і літератури без прямолінійного пафосу:
«В Америці цю нішу займають комікси про капітана Америку, про Бетмена, про Жінку-кішку... Патріотичним може бути навіть фільм жахів, як на мене.
Патріотичне кіно чи література – це продукт українською мовою, на українському матеріалі, в українському контексті, який підтримує певну українську ідею, український погляд на світ, і цей продукт подобається українцям, причому в ньому може жодного разу не звучати «Слава Україні».

Як приклад, письменник згадав про екранізацію свого роману «Червоний». А ще проанонсував вихід у прокат фільму «Червоний. Без лінії фронту» 24 серпня. Кропивничани мали ексклюзивну можливість переглянути робочі матеріали стрічки.

IMG 20200305 172451

За словами організаторки зустрічі Олени Горобець, загалом письменник провів п’ять зустрічей у Кропивницькому: в трьох школах та дитячій обласні бібліотеці.

«Це така вже постійна програма популяризації читання. Останнім часом ми тісно співпрацюємо з Олександрією, а саме з Тетяною Троцюк. Запрошуємо авторів на зустрічі, щоб знайомити жителів Кіровоградщини з митцями сучасної української культури та літератури », -- організаторка зустрічі Олена Горобець.

«Пан Андрій настільки вміє професійно писати тексти, що я заглиблююся в художній світ, який він створює. Для мене було відкриттям познайомитись з ним особисто», - кропивничанин Сергій Ткаченко.

Наприкінці зустрічі присутні кропивничани ставили запитання письменнику. Зустріч закінчилась автограф-сесією.

Лариса Пінчевська

Поширюйте

Коментуйте


Реклама