Культура

Школярка зі Знам’янки стала учасницею філософського онлайн-семінару для підлітків

. 2033

 

28-30 березня Анастасія Нікітіна зі Знам’янки взяла участь у філософському онлайн-семінарі для підлітків «Обрії майбутнього 5.0», організаторами якого є Klitschko Foundation та The Aspen Institute Kyiv. Загалом у проєкті взяли участь 17 підлітків з усієї України.

 

459d34f4288030778f1b1b3209a13df9

Як повідомляє пресслужба Klitschko Foundation, проєкт мав проводитись офлайн, як і 4 попередні семінари. Але ситуація, в якій опинився весь світ у зв’язку із введенням карантину, стала для команди організаторів викликом, тому «Обрії майбутнього 5.0» перенеслись на простори мережі інтернету.

Через платформу Zoom у форматі модерованого діалогу та групових занять учасники досліджували поняття чеснот, спілкувались на тему миру, з'ясовували значення креативного мислення, розвивали навички критичного мислення, дискутували про призначення людини в світі та розмірковували про силу знань. Учасники мали змогу познайомитись з філософськими текстами Декарта, Айзексона, Канта, Гоббса, Фукуями, Андреаса-Саломе, Фіхте та іншими. Також підлітки змоделювали суспільство через 50 років, і найважливіше те, що після цього завдання усі учасники зробили один висновок - майбутнє залежить від кожного з них.

Під час семінару учасники мали сесію з запрошеною гостею - Світланою Ройз, дитячим сімейним психологом, авторкою книг «Чарівна паличка для батьків», «Де живе ангел» та інших. Разом з підлітками вона обговорила питання вибору життєвого шляху, допомагала формувати цілі на майбутнє та обговорили виклики, з якими воно щодня зіштовхуються і запропонувала практичні вправи для розвитку впевненості і самоконтролю. Крім навчальної частини, учасники разом робили зарядку, співали пісень, жартували та надихались один одним - виявляється робити це в онлайн-режимі теж можна!

«Проєкт став для мене відкриттям: я відчула різницю між діалогом та дискусією, і зрозуміла що перше мені подобається більше. Я вперше познайомилася з видатними філософами, а деякі з їх думок занесла до своєї скарбнички висловлювань. Навчилася ділитися своїми думками, без страху бути засудженою. Зрозуміла, що людина може бути багатогранною, та розвиватися у будь-якому віці. А ще мені не терпиться організувати власний семінар, бо хочу допомогти іншим знайти відповіді хоч і не на всі, та можливо, дійсно важливі для них питання!» - каже Анастасія.


Кожен учасник отримав сертифікат про проходження семінару. А протягом квітня всі 17 підлітків реалізують онлайн-проєкти для однолітків у своїх громадах.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама