Михайло Ілляшенко: «Театр – це дуже серйозна справа, щоб ставитися до нього на хутірському рівні»

12:00, 04 Березня, 2012

«Гречка» продовжує відслідковувати ситуацію, що склалася  довкола Кіровоградського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького.

Про конфлікт в колективі , хід конкурсу на посаду директора театру, нові «прогресивні» методи залучення глядача – читайте далі в матералах журналістів порталу.

«Хулігани ! Зрєнія лішают!»

Попри публічні запевнення  в. о. директора театру Ігоря Спінула в тому, що ситуація в театрі спокійна, факти говорять про протилежне. Автор цієї публікації протягом тижня не раз телефонував  керівнику відділу зв’язків з громадськістю УМВС в Кіровоградській області Віталіні Бевзенко , щоб з’ясувати, чим же закінчилася перевірка в театрі,  ініційована Сергієм Ларіним. І коли ще в понеділок правоохоронці  планували виконати доручення губернатора всього за кілька днів, то в суботу перевірку ще й не думали завершувати. Очевидно, справа затягується через нові обставини.

Як стало відомо журналістам «Гречки», наступного ж дня після нашого спілкування з ймовірними жертвами залякування,  Ярослав Турчин заніс заяву про погрози на його адресу з боку окремих працівників театру до Ленінського райвідділу міліції.

З цього зрозуміло одне: після заяви до міліції вже ніхто не зможе стверджувати, що ситуація в театрі спокійна.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Михайло Ілляшенко: «Театр – це дуже серйозна справа, щоб ставитися до нього на хутірському рівні»

Ніхто не хоче бути директором

Першого березня сплив термін реєстрації  кандидатів на участь у конкурсі на посаду директора театру корифеїв. Кількість бажаючих обійняти цю посаду викликала неабияке здивування  в заступника начальника управління культури та туризму Кіровоградської ОДА Валентини Животовської.

– Дійсно дивно, ми вважали, що конкурс відбудеться і буде багато бажаючих. Можливо, завадили всі ці події в театрі і такий резонанс. Можливо, щось стримує людей. І мабуть ми десь не допрацювали. Я намагатимусь впродовж цього місяця зустрічатися з тими потенційними кандидатами, які можуть стати керівниками.

– І навіть сьогоднішній в.о.  не подав документи?

– Він подав документи, але потім відкликав, тому що коли один претендент, то ніякого конкурсу не було б і його призначили б як одного кандидата.

– У вимогах до учасників конкурсу  так і не з’являться вимоги про наявність  театральної  освіти. Головним лишатиметься  ефективний менеджмент і креативний підхід? І власне , Ігор Спінул скільки ще виконуватиме обов’язки директора театру?

– Допоки не буде рішення сесії обласної ради про призначення директора. У вимогах до учасників конкурсу не відбудеться жодних  змін. А у кандидатів є ще один місяць, щоб надати свої заявки.

– Що, окрім нового директора, чекає театр  найближчим часом?

–  Відзначення 130 -річчя, постановка нових вистав.У найближчих планах по галузі – кілька планових комплексних перевірок закладів комунальної власності. Серед них і театру. Потім буде музичне училище, бібліотека ім. Чижевсьокого і обласна філармонія.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Михайло Ілляшенко: «Театр – це дуже серйозна справа, щоб ставитися до нього на хутірському рівні»

Михайло Ілляшенко, екс-директор обласного театру ,одразу після оголошення конкурсу повідомив журналістам «Гречки» , що не братиме в ньому участь, оскільки сумнівається в його прозорості та компетентності членів журі :

– Я не розумію принципу , за яким сформовано цю комісію. Там присутні всі фахівці в своїх галузях, але вони не мають права на визначення керівника театру. Тому що жоден з них не є фахівцем у театральній справі. І я в принципі не розумію, що таке конкурс на посаду  директора. Повинні бути дотримані наступні принципи: вища театральна освіта,стаж робот головним режисером, директором не менше 5 років, стаж роботи режисером-постановником. Театр – це дуже серйозна справа, щоб ставитися до нього на хутірському рівні.

Ефективний менеджмент

Від обурених батьків учнів однієї з кіровоградських шкіл, журналісти «Гречки» дізналися  про  оголошення наступного змісту: «В неділю, 4 березня всі батьки йдуть в театр. ОБОВ’ ЯЗКОВО! Терміново здати гроші, 15 грн.»

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  Михайло Ілляшенко: «Театр – це дуже серйозна справа, щоб ставитися до нього на хутірському рівні»

В управлінні освіти розводять руками і запевняють, що нічого про це не знають: « Це власні домовленості театру з директорами шкіл і в цьому немає нічого поганого».

В театрі ситуація відома, і нам залюбки розповідають деталі:

– Ми домовляємось безпосередньо зі школами. З батьками, вчителями, директорами навчальних закладів. Запрошуємо всі школи. Це виховна робота. Батьки мають же знати, що таке театр, розширювати власний світогляд. Тож всі задоволені, а відвідини театру відбуваються за власним бажанням,  без жодного примусу.

Валерій Лебідь

Фото:  Артем Дубовик

Останні новини по темі
Фестиваль аматорського кіно запрошує в журі кожного
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua [Фестиваль аматорського кіно запрошує в журі кожного]
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Сьогодні Володимиру Івасюкові виповнилося би 63…
Сьогодні Володимиру Івасюку виповнилося би 63…(ВІДЕО)
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024