Культура

На Кіровоградщині презентували проєкт меморіально-туристичного комплексу "Чорний Ворон" (ФОТО)

. 6466

На території Розумівської сільської ради Олександрівського району планують створити меморіально-туристичний комплекс "Чорний Ворон". Перший етап якого вже планують втілити цьогоріч восени.

 

14

Презентували проєкт сьогодні, 21 травня, за участі представників облдержадміністрації, місцевого самоврядування Олександрівського району, краєзнавців, музейників, журналістів.

Як розповіла заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Волинець, вже вдалося впорядкувати три земельні ділянки для створення комплексу.

- Отримали дозволи і починаємо працювати над створенням комплексу "Чорний Ворон". Хотіли створити меморіально-туристичний комплекс. Тому продумували ряд додаткових атракцій, щоб туристи могли відвідати також і Розумівку, і Бовтишку, - каже Тетяна Волинець.

Наприклад, в ході створення комплексу планують реекспозицію музею села Розумівки.

Історико-меморіальний заповідник "Чорний Ворон" буде філією Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

За словами директорки обласного краєзнавчого музею Наталії Агапєєвої, приміром, хочуть доповнити частину археології села, облаштувати дискусійний кінозал у сільському музеї, а також пересувні виставки. Реекспозиція передбачає ремонт музею, зокрема облаштування професійного освітлення.

Окрім оновлення музею, також планується реконструкція центральної площі села.

Що стосується самого комплексу, то він розміститься на 3,18 га. Фінансування проєкту - обласний, районний і сільський бюджети. Також подають, за словами пані Волинець, проєкт на окремі гранти.

На території комплексу планують спорудження меморіальної композиції "Хрести", каплиці, за словами Тетяни Волинець, планується, що вона буде в козацькому стилі. Загалом усе планується облаштовувати в натуральному стилі від криниці до місць відпочинку для туристів.

3

У меморіальній композиції могила Чорного ворона - отамана Миколи Скляра

У зоні "Повстанський табір" створять землянки. А також хочуть відтворити локації з фільму "Чорний Ворон".

6 copy

Як повідомила Тетяна Волинець, реалізація проєкту планується в три етапи. Перший етап хочуть втілити вже до початку жовтня. Можливо в третьому етапі реалізують ідею штучної водойми.

Також на території комплексу планують встановити наметовий майданчик, аби молодіжні організації могли влаштовувати таборівки.

7

Передбачили в комплексі і зону військово-патріотичного виховання. Мовиться про тематичні маршрути й стежини.

9

Уже влітку 2,6 га лісу на території комплексу лісівники вичистять і там буде ландшафтний парк.

Передбачається також будівництво дороги (планують встигнути до осені) та ліній електропостачання.

А ще працюють над логотипом "Чорного Ворона" та брендуванням, яке в подальшому з'явиться на сувенірній продукції. Наразі, за словами начальника управління комунікацій з громадськістю ОДА Віталія Останнього, ведуть перемовини із лідером гурту "От Vinta" Юрком Журавлем, аби автор логотипу подарував зображення "Чорного Ворона".

12

Також біля Розумівки планують провести реконструкцію останнього бою загону отамана Чорного Ворона, до 100-річчя бою.

 13

Поширюйте

Коментуйте


Реклама