Культура

У Кропивницькому дві пам‘ятки архітектури створять на 3D принтері (ФОТО)

 Автор: Валерія Жовтун. 3511

 Управління містобудування та архітектури Кропивницького виграло грант – 1 мільйон 28 тисяч гривень на промоцію культурної спадщини міста.

 3Dprinter

Грантовий проєкт від Українського культурного фонду “Оцифрування пам'яток культурної спадщини міста Кропивницького. Крок 2.0” був другий за результатами конкурсу та отримав 445 балів з 500.

Кошти зайдуть траншами. Уже зайшло 10% на реалізацію проєкту.

107380378 679080412644172 771693935799913600 n

– Зробимо дві 3D копії будівель пам’яток. Перша – «Колишня жіноча гімназія», це будівля історичного факультету педуніверситету, друга – «Колишній особняк» бібліотека імені Маланюка. Також в рамках проєкту встановлять великі покажчики-пілони. Відбудеться онлайн-семінар для студентів-архітекторів будівельного коледжу, де розкажуть про моделювання, – каже Володимир Поповічев, головний спеціаліст відділу з охорони культурної спадщини. – Ми хочемо, щоб місто почало відбудовуватися в мініатюрі. Щоб люди з інвалідністю могли доторкнутись до пам‘яток.

Маленькі копії будівель створять з бронзового полімеру.

Реалізувати проєкт планують до 30 жовтня.

Архітектор Федір Бойцов, повідомив, що вже почали відскановувати будівлі з дрону.

– На постаменті буде стояти мініатюра будівлі. Вона має бути такою, щоб її людина могла прочитати, – каже архітектор.

Над схожим проєктом команда вже працювала в Одесі.

Нагадаємо, відділ з охорони культурної спадщини міськради виграв грант від Українського культурного фонду – 472 тисячі гривень на реалізацію проєкту «Діджиталізація пам`яток культурної спадщини». В рамках якого встановили 30 сучасних двомовних табличок на українській та англійській мовах, які мають QR-коди з повною інформацією про пам`ятки культурної спадщини.

 

Поширюйте

Коментуйте