Володимир Панченко у Кіровограді представив книгу про мандри і життєві долі (ФОТО)

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1267

 

Минулого тижня до Кіровограда з презентацією нової книги завітав Володимир Панченко. «Сонячний годинник» - книга сучасного пілігрима, у якій через подорожі Україною відкриваються історії «знайомих незнайомців» із XVII-XXI століть.

 

Кіровоград. Інформаційний портал Їх імена переважно відомі, проте чимало життєвих сюжетів і «зигзагів» доль залишаються прикритими пеленою часу. Двадцять чотири розповіді, уміщені в книзі, покликані максимально наблизити небайдужих читачів до тих місць, із якими й пов’язана неповторна драматургія життя людей, вартих уваги нащадків. А щедра добірка ілюстрацій допоможе зримо уявити все те, про що оповідає автор – мандрівник і дослідник.

Знайомство із «Сонячним годинником» було надзвичайно цікавим та світлим, адже в кожного в очах засвітився вогник бажання торкнутися сторінок вічного і водночас плинного – історії життя. Стежками Є. Чикаленка, М. Костомарова, І. Мазепи, Л. Костенко, А. Ахматової, Н. Кобринської, М. Хвильового та інших мандрує Володимир Панченко і запрошує нас до подорожі. Дослідницький стиль книги створений не задля «туристичного путівника» - це щире прагнення перейнятися почуттям причетності до рідної історії, до неповторних доль, до тієї «матерії» життя, що твориться від покоління до покоління. Письменник глибоко усвідомлює неоднозначність мандрів Україною: чим глибше копаєш, тим більше болить за порвані зв’язки часів, адже дуже часто кроки ретроспективою великої історії ведуть до блукання руїнами. Але все-таки наші «сонячні годинники» не зупинилися – ми повертаємося до істин далеких часів. І слова Григорія Сковороди «Пізнай себе!» - шлях до щастя. Колосальність самопізнання – найважливіше: чим краще ми пізнаємо себе в минулому, тим краще для майбутнього. Побачити світ книга повинна очима широкого кола читачів.

Пілігримські дороги Володимира Панченка Україною подарували двадцять чотири історії. Кількість розділів дорівнює кількості годин доби - дуже символічна випадковість. Стрілка ніколи не зупиняється – у вічному русі життя, події, люди. Сонячний годинник бездоганно і точно показує, котра година, а яким ми бачимо час минулої, теперішньої, майбутньої епохи?

Сторінка за сторінкою - година за годиною...
До мандрів кличе сонця пілігрим
Моєю Україною, де вічність під руїною.
Ця мить розвіє блудний, сірий дим…

Кіровоград. Інформаційний портал

Кіровоград. Інформаційний портал

Кіровоград. Інформаційний портал

За матеріалом сайту КДПУ ім.В.Винниченка

Фото Гре4ка

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити