"Гартування води" Олександра Косенка: втішна нота серед жорстокого життєвого оркестру

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 2293

 

На конкурс відгуків і рецензій надійшла перша робота. Це відгук на книгу "Гартування води" кіровоградського поета Олександра Косенка.

 

 

«Зігрій цю осінь
Спить за склом герань
Доосягни
Добийся того щастя»
О.Косенко

Поезія… Як втішна нота серед жорстокого життєвого оркестру, крапля бальзаму, заспокійливого медово-ніжного слова на вустах буденності. Звичні проблеми та тривіальна повсякденність щосекунди безвихідно затьмарюють свідомість. Суспільство вже не співає визвольної пісні сьогодні, ніколи йому і посперечатись щодо «крайності» життя. Лише поезія – та струна, яка віками незмінно постає основним інструментом, словесним важелем у духовній орієнтації людини. Ця «пісня» не замінна і тягнутимуть її вічно. Іноді бракує слів для опису якого-небудь явища чи події. Та не в цьому випадку. У віршах все навпаки – слова ллються, виспівуються, сплітаючись у незрозумілу для «чужих» сітку, сітку невичерпної мудрості, мелодійної хвилі сучасного віршувального мистецтва.

Саме таку характеристику я волію дати поетичній творчості Олександра Косенка. Цей кіровоградський поет з першого рядка заворожує, приваблює. За допомогою римування він відкриває неоглядні, безмежні літературні далі для свого читача :
На осінь вулиць, помислів і слів,
На океани розпачу і втоми
Нас ще засудить в захваті святому
Князь Порожнечі,
Нуль Серед Нулів

У збірці поета «Гартування води» читач знайде для себе «все». Ці поезії здатні задовольнити поетичні смаки кожного. Така уніфікована різноманітність світогляду відображена в них, що читаючи кожного нового разу ти, загалом, починаєш розуміти Світ для себе по-новому, відкриваєш його з інших не менш цікавих сторін.

Знайдуться тут і унікальні віршовані містерії, і експресіоністичні відгуки автора, повне відтворення стану людської душі, частини живого у віршованих рядках :

у світі моєму негода і сміх
у світі твоєму мовчання і сонце
цей всесвіт гойда немовля у долоньці
п`яніють в обіймах безгрішшя і гріх
ми подумки різні
як сутінь і день

Читаючи ці рядки, розумію, що є ще люди, які бачать наскрізно Оту «правду». Олександр Косенко – та сама людина, живий приклад знаючої, не зіпсованої загальною черствістю суспільства. Важко щось змінити одній людині, практично неможливо, але бодай і крапля здатна підмити берег, а у віршах Косенка Море…

Олександра Дзигал

Цитати з книги Косенко Олександр.Гартування води. — Київ: Український пріоритет, 2013

Відрук опубліковано у рамках конкурсу "Я люблю книги", що триває на "Гречці". Умови конкурсу читайте тут.

 

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити