Як Кіровоградщина святкуватиме ювілей Шевченка?

Опубліковано . в Культура

Кількість переглядів - 1616

 

2014 рік в Україні оголошено Роком Тараса Шевченка.


За інформацією Анни Назарець,начальника відділу культури і туризму міської ради, серед основних ювілейних заходів, що проходитимуть в Україні – відкриття оновленого Національного музею Тараса Шевченка, проведення Урочистої академії у Національному палаці мистецтв "Україна", Шевченківського міжнародного літературного конгресу із залученням фахівців Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного музею Тараса Шевченка, та Всеукраїнського Шевченківського форуму "Свою Україну любіть".

Триває робота з видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах та 6-томної Шевченківської енциклопедії яка буде доповнена книгою "Лауреати Шевченківської премії в документах центрального державного архіву музею літератури та мистецтва України", а також виданням, яке міститиме факсимільні відтворення прижиттєвих творів Т.Г.Шевченка.

З початку січня 2014 року у Національному палаці мистецтв "Україна" розпочинається проведення Всеукраїнського творчого звіту майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва України, який проходитиме під егідою ювілею Шевченка. Творчий звіт майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва міста Кіровограда та Кіровоградської області заплановано на 15 квітня 2014 року. На сьогодні, звернула увагу Анна Назарець, визначена участь у творчому звіті трьох творчих колективів музичних шкіл: зразкового хору «Елегія» дитячої музичної школи № 3, керівник – Алла Васильєва, духового оркестру та вокального ансамблю старших класів «Камертон» дитячої музичної школи № 2 ім. Ю. Мейтуса, керівники – Наталія Корсунова – Требіненко та БогданМаксименко. 

З метою реалізації пріоритетних завдань щодо відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка в закладах культури міста постійно проводяться вечори, лекції, бесіди, виставки, засідання круглих столів на «шевченківські» теми. Так, 24 жовтня 2013 року в приміщенні центральної міської бібліотеки відбувся міський конкурс читців"До висот Шевченкового слова". Учасники, представники бібліотек-філій Кіровоградської МЦБС, змагалися за звання кращого читця творів Тараса Шевченко, творів патріотичної тематики і творів місцевих авторів.

Конкурс перетворився у справжнє свято творчості та мистецтва з піснями, музикою й віршами, з радісними оплесками і сяючими очима конкурсантів. Переможець міського конкурсу – Хорхордіна Марина, учениця 6 класу ЗОШ №22 та музичної школи № 4, захищала честь міста на обласному конкурсі «До висот Шевченкового слова».

Бібліотеки Кіровограда приділяють велику увагу творчій спадщині Кобзаря, популяризації його творчості серед населення міста. Тому в 2014 році Кіровоградською міською централізованою бібліотечною системою заплановано продовжити роботу з організації та проведення тематичних заходів – літературно-мистецьких вечорів, літературних читань, круглих столів тощо та залучити до цих заходів молодіжні, дитячі громадські організації, студентську та учнівську молодь, повідомила начальник відділу культури і туризму.

В школах естетичного виховання заплановано проведення шкільних конкурсів читців «Голос Кобзаря», шкільні концерти учнів класу бандури та сольного співу «Зоре моя, вечірня». Творчі колективи музичних шкіл міста візьмуть участь в урочистостях з нагоди ювілею в концертній залі обласної філармонії.

Учні дитячої художньої школи та дитячої школи мистецтв протягом 2013 року брали участь у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості, присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка. В конкурсі, темою якого стала ідея соборності України: творчість Тараса Шевченка- народ, суспільство, держава, родина взяли участь учні шкіл естетичного виховання віком від 7 до 15 років з усіх регіонів України, які надіслали 267 робіт. Роботи переможців обласного етапу конкурсу Слющенко Вікторії та Лактіної Карини були направлені до м. Києва для участі у зазначеному конкурсі. За підсумками - учениця Кіровоградської дитячої школи мистецтв Слющенко Вікторія отримала звання лауреата Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої» в номінації «Декоративне мистецтво». Диплом було вручено першим заступником Міністра культури України на Тарасовій горі в Шевченківському національному заповіднику, в м. Канєві.

В малій галереї Кіровоградського обласного художнього музею та обласній дитячій бібліотеці ім. А.Гайдара представлені найкращі роботи учнів школи на українську тематику в техніці живопис, графіка, декоративно-ужиткове мистецтво.

У 2014 році художньою школою та художнім відділом дитячої школи мистецтв заплановано взяти участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка, Всеукраїнській виставці дитячого образотворчого мистецтва «Шевченко. Молодий погляд» та відкрити виставку робіт учнів школи присвяченої Дню народження Т.Г.Шевченка в обласному художньому музеї.

В загальноосвітніх закладах міста протягом 2013 року були проведені поетичні години, конкурси кросвордів, бібліотечні уроки «Життя і творчість Кобзаря», виставка стінних газет англійською та німецькою мовами, конкурс рефератів про життя та творчість Т. Шевченка, конкурс читців поетичних творів Кобзаря, літературні вікторини тощо.

Письменникам-землякам – лауреатам Національної премії України імені Тараса Шевченка присвячена виставка, яку готують презентувати в міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого. Її створено до дня народження Кобзаря.

Шевченківська премія – найвища творча відзнака у незалежній Україні, яка увічнює найвидатніші твори літератури та мистецтва. Освячена іменем знаного письменника, вона має незаперечний авторитет в Україні та в усьому світі. Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка щороку, шляхом конкурсного відбору, всебічного обговорення і таємного голосування, визначає твори, гідні високої премії. Президент України своїм Указом присуджує премію тим, хто здолав усі сходинки до творчої вершини і вручає її в день народження Кобзаря 9 березня. За п’ятдесят два роки існування Шевченківську премію одержали 15 уродженців Кіровоградщини. Серед них хоровий диригент Анатолій Авдієвський, оперні співачки Євдокія Колесник та Лідія Забіляста, архітектор Григорій Урсатій, актори Костянтин Параконьєв та Ніла Крюкова, композитор Юлій Мейтус, художники Валентин Штолько та Кость Лавро, мистецтвознавець Григорій Логвин.
Є серед Шевченківських лауреатів і представники письменницького цеху: український письменник, відомий громадський діяч Василь Козаченко, літературознавець, бібліограф Федір Сарана, український поет, публіцист, критик, перекладач Володимир Базилевський, письменник, видавець, Григорій Гусейнов та поет Дмитро Йосипович Іванов.

Саме їм, письменникам – лауреатам Шевченківської премії і присвячена нова музейна експозиція. На ній представлені фотодокументальні матеріали про літераторів – лауреатів, книги, за які вони одержали престижну премію. Є на виставці твори Т.Г. Шевченка та твори письменників Кіровоградщини з серії «Українська Шевченкіана».

Відділом культури і туризму розроблено два туристичні маршрути: «Женьшеньовий кущ» українського народу» та «Кіровоград літературний», які знайомлять з творчістю Тараса Шевченка і об’єктом відвідування яких є Пам’ятник Тарасу Шевченку. На даний час для облаштування туристичного маршруту, пов’язаного з ім’ям Т.Г. Шевченка, визначається місце розміщення інформаційно-дорожнього знаку в м. Кіровограді, комунальними підприємства міста постійно забезпечується упорядкування пам’ятника Кобзарю та благоустрій біля нього.

 

За матеріалом сайту Кіровоградської міськради

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити