Культура

Винниченко-художник: виставка в художньому музеї

. 21646


У четвер 15 липня в обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки картин Володимира Винниченка, приурочене до 130-ї річниці з дня народження митця та 20-ї річниці проголошення державного суверенітету України.
Основний об’єкт уваги на відкритті - новопередані з Нью-Йорка картини Володимира Винниченка, які вперше в Україні побачили саме кіровоградці.

Також в експозиції - твори Винниченка із зібрання Інституту літератури ім.Т.Шевченка, твори М.Глущенка, А.Сологуба, С.Мако. Кіровоградський краєзнавчий музей надав для виставки меморіальні речі, які належали письменнику - годинник, портмоне та ін. Наукова бібліотека ім.Д.Чижевського представила прижиттєві видання творів Володимира Винниченка.

Винниченко-художник викликав неабияку увагу з боку кіровоградської громадськості. На відкритті, крім журналістів - як загальнонаціональних ЗМІ, так і місцевих. Серед присутніх "Гречка" помітила чимало видатних сучасників: історика Юрія Матівоса, ректора КДПУ Григорія Клочека, професора Києво-Могилянської академії Володимира Панченка, як мають безпосереднє відношення до вивчення творчості Володимира Винниченка та чия діяльність добре відома кіровоградцям. Крім того, у відкритті взяли участь співробітник Інституту літератури ім.Т.Шевченка Сергій Гальченко, який доклав чимало зусиль для того, щоб спадщина Володимира Винниченка повернулася в Україну. Не обійшли увагою виставку і офіційні особи - губернатор Сергій Ларін, представники Адміністрації Президента та інші посадовці.
Багато слів говорили про Володимира Винниченка та його значення для Кіровограда. Губернатор урочисто обіцяв відкриття пам’ятника Винниченку вже у вересні, а Григорій Клочек навіть пішов далі - просто запросив усіх на відкриття цього самого пам’ятника 17 вересня. Володимир Панченко наголосив, що Кіровограду не вистачає монумента не тільки Винниченку, а й літературному героєві, знайомого кожному - Федькові-халамиднику. Мовляв, є два головних персонажі, які асоціюються з Кіровоградом - це Мартин Боруля та Федько-халамидник, і мати їхні пам’ятники у місті - це "було б класно".
Після офіційної частини відвідувачів запросили познайомитися із творами Володимира Винниченка. Переважно, це роботи, написані олією у 1929-1939 роках. Серед них - пейзажі, натюрморти, портрети дружини. "Гречці" важко судити про Винниченка-художника, але все ж таки ми схильні пристати до думки, висловленої вголос однією із відвідувачок: "Талановиті люди талановиті у всьому!".
Поки що невідомо, чи будуть картини Володимира Винниченка зберігатися у нашому художньому музеї - в принципі, це було б логічно. Поки будуть вирішувати це питання, обов’язково сходіть до музею найближчих вихідних.

Макети пам’ятника Володимиру Винниченку

Портрет В.Винниченка роботи М.Глущенка

Універсал Директорії від 22 січня 1919 року за підписом В.Винниченка

Портрет Розалії Яківни роботи М.Глущенка

Володимир Панченко

Поширюйте

Коментуйте


Реклама