Культура

Вишиванка - не дрес-код, її носить патріот

. 2058

День Незалежності – для одних банальний вихідний, для інших – свято духовності, під час якого кожен патріот вкотре відчуває свою національну приналежність до великого народу. Для кого дев’ятнадцятиріччя Незалежності – не формальність, а свято патріотизму, наповнене національним змістом, у Кіровограді відбувся Парад вишиванок.

Хода розпочалася від оберега міста - Янгола-охоронця - і пройшла через центральні вулиці до пам’ятника Хмельницькому. Одягнуті в національний одяг люди сповнювали місто й кожного перехожого антуражем радості й гордості за свій народ. Характерною ознакою є те, що в дійстві брали участь не лише окремі кіровоградці, а й родини з маленькими українцями – нащадками великого козацького роду.

Завершилась хода біля пам’ятника Хмельницькому урочистою промовою з нагоди Дня Незалежності учасників акцій.
"Об’єднати кіровоградців у вишитому одязі - значить вкотре навернути їх до першоджерел, до українських традицій, до духовності. Вишиванка споконвіку вважалася оберегом від злих сил, святинею, яка надихала на дії, яка ідентифікувала українців як самобутню націю, яка запалювала дух і воскресала в серцях усіх незрячих. Сьогодні як ніколи важливо бути патріотом своєї Батьківщини, вірити й розбудовувати її, не віддавати на поталу олігархічним кланам і малоросам, а боротися, відстоювати кожен міліметр своєї землі, як безцінний спадок прийдешніх поколінь", - зазначив Олександр Ромащенко, який, власне, й ініціював Парад вишиванок.
Після промов до Дня Незалежності розпочався конкурс вишиванок, у якому взяли участь усі охочі. Учасники мали розповісти історію своєї вишиванки, як вона потрапила до них і чому вони носять український одяг. Переможцями конкурсу в номінації "Родина у вишиванках" стала сім’я Івашурів, яка продемонструвала старовинну закарпатську вишиванку і дві дитячих, придбаних на етнофестивалях. У номінації "Найповажніший учасник" переміг Сорока Семен Климович, який, до речі, зізнався лише "Гречці", що вишив сорочку своїми руками. Найоригінальнішою вишиванкою була визнана сукня Олесі Міронової. "Сорочка поколінь" - так журі назвало вишиванку Анни Чорної. Сучасною й модною визнали сорочку Копецької Олесі.
Різномаїття національного одягу приємно вразило: від старовинних прадідівських хрестиком до сучасних стилізованих корсетів, сорочок вишитих гладдю.

Парад вишиванок закінчився виконанням гімну України, який охоче заспівали всі учасники акції.
Це дійство вкотре засвідчило, що бути українцем – модно, а носити вишиванку – значить чути відгомін традицій своїх прадідів, шанувати пам’ять народу, сіяти в людські серця зернята національної свідомості.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама