Мандрівки

5 особливостей еклектичного Дніпропетровська (ФОТО)

. 4561

 

Дніпропетровськ - місто еклектичне. У ньому поєдналися і старовинна архітектура, і вікові пам'ятки "совєтів", і сучасні скляні висотки. Місто настільки різноманітне, що з чимось конкретним порівняти його важко. Втім Дніпропетровськ має свої особливості, які часом приємно здивують, а можливо й викличуть надто неоднозначні відчуття.


 

Дніпропетровськ - місто зелених зон та парків відпочинку
Чи не єдине місто в Україні, в якому надзвичайно чисті зелені газони, на яких люди просто, навіть без карематів чи покривал, можуть лягти під дерево відпочити. Особливо на Набережній ви, прогулюючись, зможете побачити як люди, сидячи у холодку, поїдають усе принесене з собою на пікнік, або як майбутній тато мило гладить животик дружини, яка ось-ось вже пакуватиме сумки до пологового будинку.

У Дніпропетровську безліч парків. Великих і малих, іменних та безіменних. Найбільшими парками у місті є парки Тараса Шевченка та Лазаря Глоби. У них і атракціони для дітей, і розважальні зони, і лебеді в озері. Чисто, приємно і не шумно. По самому ж місту безліч дерев. Навіть у центрі міста, на автобусних зупинках, біля ринків і вокзалів. Де їх немає - садять. Біля ресторанів та магазинів обов'язково невеликі клумби та вазони із квітами.

Дніпропетровськ - місто руїн та недобудов
Чого-чого, а подовбаних напівзруйнованих будівель у місті багато. Навіть на головних дорогах Дніпропетровська обов'язково на очі трапиться полуплена споруда. Виходячи зі залізничного вокзалу одразу навпроти вас з'явиться перша, оточена новими супермаркетами, парковками іншими будівлями, але облуплена. Перше враження, ніби потрапив в місто далеко не нового часу.

Найменше звісно таких будинків у центрі та на пішохідних вулицях. Старі вікна із сірими решітками зовні, полуплені фундаменти й численні залізні паркани, що огороджують будівельні зони - усе це в усій красі ви побачите поза центральною частиною міста.

Разом з тим архітектура, особливо по вулиці Карла Маркса, вражає. Будівлі високі, з оригінальними архітектурними рішеннями, пишно оздобленими стінами й колонами.

Дніпропетровськ - місто, у якому турбуються про майбутнє покоління
У цьому місті роблять усе, аби розвивати дітей, створювати умови для відпочинку й особистісного зростання молоді. У парку Шевченка можна побачити чудовий спортивно-туристичний канатовий парк на деревах "Лень в пень". Тут за щонайменше 20 гривень і великому, і малому можна прокататися на тарзанці, походити по канатам, пройти різноманітної складності висотні траси.

У парку Глоби діє літній театр опери і балету, а в тому ж парку Шевченка ще й літній безкоштовний кінотеатр.

У житлових комплексах є безліч дитячих майданчиків, а в студентських містечках навколо вишів наявні не лише парки для вдпочинку, а й спортивні майданчики, спортивні комплекси, футбольні й баскетбольні поля.

Дніпропетровськ - місто, що підтримує екологію
Промисловість Дніпропетровщини займає друге місце по Україні після Донецької області. Тут активно розвинута видобувна та металургійна промисловості, але при цьому місто не забуває про екологію.
Дніпропетровськ - один із не багатьох обласних центрів України, де основним міським громадським транспортом є трамвай. Проїзд у порівнянні із маршрутками більш як в двічі дешевший (1,5 грн. - у трамваї, 4 грн. - в автобусі), тож ним активно користуються дніпропетровці. Транспортний запас міста постійно оновлюється - майже усі трамваї нові, нещодавно закуплені.

Також розвивають іще одну гілку екологічного транспорту - тролейбуси. Ними користуються рідше, а все ж таки тролейбуси є конкурентами на ринку перевезень. Є і метро. Щоправда одна чи дві гілки. Ним користуються дуже мало людей, в основному робітники, які щодня їздять у промзону на лівий берег Дніпра. Разом з тим у час пік метро заходять й інші містяни.

Про те, що екологічним роблять Дніпропетровськ численні насадження, про які говорилось вище, не варто навіть і слова замовляти. Саме собою розуміється. Численні парки, клумби, алеї дерев у мікрорайонах міста - усе це легені Дніпропетровська.

Дніпропетровськ - місто молодіжне
Місто, у якому молодь не спить, - це про Дніпропетровськ. Ознаки активності молоді видно усюди. Вони і тверезий рух організовують, і мотиваційні написи на тратуарах малюють, і на заробіток (боді-арт, хенд-мейд чи риболовлю на Набережну виходять .

Саме завдяки активності молоді у Дніпропетровську не одне патріотичне піаніно, а цілих три (одне на Набережній, інші - під стінами облдержадміністрації). При чому розписані вони в найкреативніший спосіб, який 100-відсотково не використовували в інших місцях.

А ще в одному з парків є довжелезна дошка пам'яті Небесної сотні та загиблих українських вояків. Під кожною світлиною - графічно оздоблений напис із ім'ям та прізвищам, поряд - намальовані ілюстрації та поезія. Навколо дошки постійно безліч свічок та квітів.

 


Світлана Дубина
Фото автора

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама