Мандрівки

На Кіровоградщині є об'єкт цікавий для екстримально промислового туризму (ФОТО)

. 6416

Затоплений і зруйнований буровугільний розріз "Морозівський", розташований під Олександрією в селищі Пантаївці увійшов до ТОП-7 "сталкерськими" об'єктів України. Тобто об'єктів, привабливих для екстремального промислового туризму. Тут цікаво спостерігати, як природа відбирає назад простір, колись завойований людиною.

У рейтингу похмурих привидів радянського минулого, пише "Моя Олександрія" з посиланням на Insider, розріз "Морозівський" названо об'єктом, який "вражає уяву своїми розмірами і масштабами покинутій вугледобувної техніки".

У свої кращі часи розріз щорічно давав понад мільйон тонн вугілля. Підприємство працювало до початку 2000-х. Потім махінації з передачею кар'єра в оренду і назад призвели до появи у підприємства, видобувного вугілля, борги за електроенергію, і її відключили. З тих пір величезний котлован рік за роком заповнюється водою, а залишена техніка іржавіє і зникає стараннями ліквідаторів і чорних металошукачів. Тому побувати тут - справа честі кожного сталкера, поки ще залишилося на що подивитися.

Родзинкою розрізу був величезний роторний екскаватор ЕРШР-1600, що був однією з найбільших у світі подібних машин.

Він досягав висоти дев'ятиповерхового будинку. На жаль, цього літа екскаватор був розібраний, а й те, що залишилося - вражає.

Через залитий водою кар'єр проходить величезний транспортно-відвальний міст. Він трофейний, привезений з Німеччини по завершенню Великої Вітчизняної війни, де працював аж з 1929 року.

Зараз кар'єр знаходиться під охороною. В силу своїх великих розмірів, він нічим не огороджений, і кожен може підійти і зверху подивитися на залишки ТехноГігант. Дістатися можна власним авто або рейсовим автобусом з Кіровограда (Олександрії) до селища Пантаївка.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама