файно

Мандрівки

У Кіровограді спостерігають за сонячним затемненням, якого не було 60 років (ФОТО)

. 3985

Зараз кіровоградці можуть спостерігати сонячне затемнення. Природнє явище сьогодні, 20 березня, побачать не лише українці, а й мешканці Європи, західної частини Росії, а також частково жителі північної Африки. Повне сонячне затемнення спостерігатиметься у цей день на півночі Атлантичного океану та в Арктиці.

 Як розповів "Гречці" кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Волчанський, у Кіровограді повнt затемнення сонця можна було спостерігати у 1954 році. В інші роки у нашому місті можна було побачити хіба часткове затемнення. Пік цього процесу в Кіровограді сьогодні був зафіксований близько 11.40, однак унікальне явище можна буде спостерігати ще до 13.00-13.30.

Довідка: Сонячне затемнення відбувається, коли Місяць розташовується між спостерігачем і Сонцем, і закриває (затемнює) його. Оскільки Місяць світить відбитим світлом, і у цей час звернений до Землі неосвітленою стороною, то перед затемненням Місяця не видно молодик. Створюється враження, що Сонце вкривається чорнотою невідомої природи. Під час сонячного затемнення космонавти, що перебувають на орбіті можуть спостерігати на поверхні Землі тінь від Місяця. Ті спостерігачі на Землі, які перебувають у цій тіні, і спостерігають сонячне затемнення.

Фото Валерія Лебідя

Поширюйте

Коментуйте


Реклама