Мандрівки

Маловідомі місця Кіровоградщини: каньйон річки Синюхи (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 13080

Сайт "Піцатревел" розповів про чергове маловідоме місце в Україні. Воно на Кіровоградщині.

Це каньйон річки Синюхи. Загальна довжина річки більш 100 кілометрів, ми відвідали тільки її малу частину, біля села Тернівка. Ця ділянка досить мальовнича, тут річка тече в природному каньйоні через вихід граніту. Синюха вважається однією з найчистіших річок, бо на ній немає промислових підприємств.

На наступній карті ми зазначили місця для фотографій і місце для пікніка, хоча пікнік можна влаштувати в будь-якому місці. З іншого боку села Тернівка, вище за течією, знаходиться ГЕС, туди теж можна пройтися

Перейти річку можна тільки біля старого водного млина. Він була побудований більше 100 років тому і зараз стоїть занедбаним.

Тут же можна побачити жорна, які використовувалися років 70 тому.

Від млина є сенс пройтися по обом берегам річки до її притоки Ятрані. Лівий берег високий, правий низький, але красиво на обох. Приблизно біля місця впадання Ятрані починається заказник загальнодержавного значення "Когутівка".

Як дістатися: село Тернівка знаходиться в 50 кілометрах від траси Київ - Одеса, поворот біля Умані. Найближчий районний центр Новоархангельськ, з нього можна доїхати на автобусі. Хоча це буде непросто, краще їхати на автомобілі.

Поширюйте

Коментуйте