Мандрівки

Журналіст з Кіровограда автостопом вирушить на Соловки: потрібна допомога(ФОТО)

. 3211


Кіровоградцю Сергію Філіпову 33 роки. Незважаючи на свою інвалідність по зору, він активний мандрівник. Чотири роки тому Сергій відкрив для себе подорожі автостопом, хоча перед цим культурно, себто поїздами і з готелями, об'їздив багато міст в Україні.

"Багато поїздив по Криму, Закарпаттю. Їздив до Москви, колись взимку вибрався до Туапсе та Сочі. Чотири роки тому відкрив автостопп. В якості експерименту поїхав уперше до Києва. Виявилось, ця штука працює. Наступного року після операцій у мене сильно впав зір, і думав, що з такими подорожами доведеться попрощатися. Але якось, їдучи до Цвітного, мені довелось ловити попутку, і я зрозумів, що все добре", - описує свій подорожній досвід Сергій.

Цього року мандрівник і журналіст вирішив здійснити маленьку мрію - побувати на Соловецьких островах, на яких за радянських часів розміщувався відомий усьому світу концтабір. Добиратись до архіпелагу, що розміщений на території Російської Федерації, без усілякого остраху вирішив саме автостопом, адже той, на думку Сергія, - "найкращі ліки від мізантропії, потужна школа, де ти вчишся довіри і вдячності".

"Вирішив автостопом, тому що мені подобається така практика вільних подорожей. Минулого року я так проїхав 1000 км по Україні. Чи страшно? Страх тільки притягує небезпеку. Потрібно довіряти світу і людям. В цьому й суть таких подорожей, - продовжує Сергій. - Мене давно вже вабила Північ. Ця задумка була вже не один рік. І ось вирішив її реалізувати, бо якщо я не зроблю цього зараз, то не зроблю ніколи. Звідти починалась система ГУЛаг. Там було розстріляно дуже багато нашої інтелігенції та духовенства. Це дуже красивий архіпелаг. Там монастир з півтисячолітньою історією. Власне який у 1923 році й перетворили на концтабір. Там є острів, де можна побачити китів: вони там виводять потомство. Це своєрідна мекка і для туристів, і для паломників".

Мандрівка на Соловки має перетворитись у ціле турне українськими та російськими містечками. Сергій планує вирушити в подорож в середині червня, аби встигнути побачити білі ночі. Загалом мандрівка триватиме 2 тижні.

"Сам маршрут буде цікавим, адже я їхатиму через Чернігів, Гомель, Вітебськ, СПБ, Петрозаводськ. Тож я хочу побувати в усіх. На самих Соловках планую пробути кілька днів, подивитись природу, скити монастиря, рукотворні канали й дамби — багатолітню працю монахів. Ну і звісно ж північна природа. Але найцікавішими для мене є люди. Чим вони живуть, про що розмовляють, як себе поводять у незвичних для себе ситуаціях. Люди скрізь особливі. Просто ми практично не бачимо одне одного, адже взаємодіємо у стандартних, звичних ситуаціях".
Завдяки автостопу Сергій Відкрив для себе Суми і Кишинів, втім особливість цієї подорожі полягає в тому, що хлопець хоче звернутись до людей про допомогу.

"Мені потрібне деяке спорядження: наплічник літрів на 40, щоб було зручно сідати в машину, і намет. Намет потрібен про всяк випадок, раптом не знайду нічліг. Плюс на Соловках було би краще жити просто неба, а не в монастирському готелі. Упевнений, що хтось не відмовиться позичити. Також може хтось захоче допомогти фінансово. Насамперед треба буде купити взуття. Планую, що всім, хто допоможе, привезу звідти сувеніри. Готовий після поїздки дати прес-конференцію і розповісти про подорож".

На питання, чи не боїться якихось непорозумінь на території країни-агресора, Сергій впевнено запевняє, що йому цікаво зрозуміти психологію російської глибинки, побачити як вони живуть і чим дихають. Розповідає, через зону АТО його шлях не проходитме - перетне кордон РФ на межі Вітебської та Псковської областей.

"Минулого року в мене був острах, але зараз, сподіваюсь, все буде добре. Навіть тоді я поїхав до Криму напередодні так званого референдуму, бо відчував, що зі мною нічого не станеться. Хоча й було страшнувато. Зате я написав матеріал і побачив ситуацію на власні очі. Я не тішу себе ілюзіями, що там люди щодо України при здоровому глузді, але, сподіваюсь, із ними вдасться знайти спільну мову. Окрім того це унікальна можливість побачити, як живе й мислить російська глибинка взагалі. І я давно цього хотів".

Кіровоградський журналіст-фрілансер впевнений, що своєю поїздкою покаже, що далека поїздка це не обов'язково шалені затрати:

"Виявляється, що можна пересуватись на фантастично далекі відстані, не витрачаючи при цьому великих грошей. З іншого боку люди можуть без жодних затрат для себе допомагати іншим".

Соловецькі острови - це не остання маленька мрія Сергія. Говорить, що його зацікавили гори Хібіни неподалік Соловків, у Карелії, а в Росії хотів би відвідати Аркаїм, Ведмедицьке пасмо. Першочерговою задачею в планах є поїздка до Грузії.

Усі, хто готовий підтримати ініціативного мандрівника з Кіровограда туристичним знаряддям та коштами для покупки взуття, можуть зв'язатись з Сергієм за номерами +380-67-120-02-02, +380-95-110-75-40, електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або в Фейсбуці.

Спілкувалась Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама