Мандрівки

До власної мрії автостопом: фрілансер з Кіровограда майже дістався до Соловків (ФОТО)

. 3176

З України до Росії автостопом розпочав подорож кіровоградський журналіст-фралансер Сергій Філіппов 16 червня. Щодня на сторінці Сергія можна спостерігати за його рухом. Замки, краєвиди, дорожні знаки і люди – це все чим зараз поповнюється його стрічка у Фейсбуці. Розпочати подорож кіровоградцеві допомагали небайдужі: допомогли купити взуття, позичили наплічника.

Сергій побував вже у Чернігові, побував у Гомелі та Вітебську, що в Білорусії, Пскові, побачив білі ночі у Санкт-Петербурзі, швидко дістався до Петрозаводська. Вже сьогодні зранку мандрівник був у невеличкому поселенні Рабочеостровськ, від якого відправляються судна до Соловецьких островів, про мандрівку до яких Сергій Філіппов мріяв давно.

Спілкуючись з «Гречкою» до початку подорожі, Сергій зауважив, що найбільше його цікавлять люди і їхня психологія. Більшість супутників Сергія приємно здивували своєю турботою і допитливістю.

«Ночував у Вітебську у хлопця, який їздив автостопом до Шанхая. На виїзді стояв дві з половиною години, зате їхав до Пскова з дядьком з-під Мінська, який просто випромінював доброту. На вулиці у Пскові познайомився з автостопщиком Даміром. Каже, Київ — одне з його найулюбленіших міст. Ще розповів, що у Пскові люди не відчувають агресії щодо українців. Мав змогу переконатися в цьому сам», - пише Сергій, мандруючи вулицями Пскова.

«До Петрозаводська змінив сім машин. Тут стопити легко. Люди відкриті на взаємодопомогу. Водії, як правило, в темі автостопа. Уже в Лен. області починаються убогі хати і кинуті поля. Водій каже, що багато сіл негазифіковані. Люди кидають села і їдуть в місто», - пише Сергій вже з Петрозаводська.

Не оминають і тему російсько-української політики нові друзі Сергія. Ворожнечі, пише мандрівник, ще не відчув жодного разу.

«На виїзді з Пскова жінка продавала плетені кошики і постоли. «З Богом! У мене легка рука. Тобі обов'язково пощастить». І правда, перша ж машина взяла мене до Пітера. Їхав з підприємцем, який займається очищенням води. Говорили про ситуацію в Україні, про пропаганду, про пророцтва Рея Бредбері, святкування дня перемоги з демонстрацією сили.
- Моя бабуся каже: «Як мені набрид цей день перемоги!» Хоча вона пройшла війну», - переказує Сергій слова росіянина.

«Із мандрівниками зі Пскова пили пиво під покровом білої ночі й розмовляли про політику.
- Треба познайомити тебе з моїми співробітниками й сказати їм: «Ось подивіться, це бандерівець!», - вже в іншому пості згадує Сергій.

Але все одно не обійшлось без невдач: порвався лівий чобіт. Але українця врятували:

«Врятував Юра, у якого я зупинився, і подарував мені кросівки, які йому не підійшли за розміром. Велике йому за це спасибі!»

А ще Сергієві порадили побувати на Соловках довше, ніж три дні, тож він збирається коригувати маршрут і насолодитись красою далекого архіпелагу як можна більше.

Приїхавши додому, Сергій обіцяв розповісти про свою подорож і навіть привезти подарунки тим, хто активно допомагав йому у підготовці до мандрівки.

Світлана Дубина
Фото зі сторінки Сергія Філіппова у Фейсбуці

Поширюйте

Коментуйте


Реклама