Мандрівки

Євген Іхельзон розповів, чому треба подорожувати Азією (ФОТО, ВІДЕО)

. 3665

Вчора, 3 серпня, досвідчені s потенційні мандрівники з Кіровограда зібрались разом аби послухати справжнього гуру-мандрівника Азією – Євгена Іхельзона.

Раніше журналіст, а нині дуже особливий гід приїхав в місто на запрошення друзів, аби надихнути досліджувати світ.

Концепція активних подорожей

«В нас є такий стереотип, що корисно купатись у морі, їсти фрукти і морепродукти. Тому, кожен намагається щороку поїхати кудись на море. Але це стереотип. Подрожі це не тільки купання в морі», - каже Євген і розповідає про концепцією з організації мандрівок, якою він послуговується вже роками.

Практично 5 років він вже живе в Азії і разом з однодумцями створив таку собі «турфірму» IloveAsia. У них немає мережі офіс-центрів для приваблення клієнтів, вони не пропонують подорож в стилі «все включено+трансфер». Зацікавлені спланованим маршрутом, який може тривати від 12 днів до 1,5 місяця, «забивають» місце в мандрівці, самі купують квитки на літак до місця призначення, а далі їх супроводжує гід. Пересування в країні відбувається часто громадським транспортом, а маршрут подорожі може розтягуватись на 8 тисяч кілометрів.

Євген, який відвідав близько 60 країн світу, переконує, головне в мандрівці не де жити, а побачити якомога більше.

Українці все більше починають мандрувати самостійно, не покладаючись на послуги гідів і це на його думку прекрасно.

«В світі зараз є така тенденція, що послугами турфірм користуються студенти і пенсіонери. Тобто, ті кому необхідна допомога з організацією. В українців, правда, є інша проблема – багато хто не знає англійської мови. Але доведеться вчити. Весь світ вчить і нам доведеться», - переконує він.

Проте навіть досвідченим мандрівникам часом потрібна допомога, переконує Інхельзон. Наприклад, вийшовши з аеропорту в Індії людина просто впадає у ступор, не розуміє де їй купити квиток на автобус, що робити далі. Для цього і потрібен гід, аби турист міг зорієнтуватись вперше, в наступну подорож він зможе справитись і сам.

У чому привабливість Азії

У розхвалювання певних пам’яток чи неймовірної краси природи Євген не вдавався. Просто запустив для огляду фотопідбірку, яка майоріла яскравими барвами і місцевим колоритом.

«Я побував багато де, але найбільш цікавими для мене залишаються Індія і Китай. Це величезне національне різноманіття, культура і ментальність, яка дуже сильно різниться від нашої. Для мене ці країни найбільш екзотичні і найбільш цікаві. Я мандрую Індією з 96-ого року, загалом я там мабуть провів роки три, але чесно кажучи багато чого ще не бачив. Індія – це на все життя», - розповідає Євген.

На запитання із залу, яку б рису характеру він імпортував в Україну з Азії, відповідає, що посмішки.

«Посмішка сама по собі нічого не значить. Можна посміхатись, бо так вимагає етикет. За посмішками багатьох людей Азії простота і доброзичливість. Побутує думка, що українці доброзичливі. Але це допоки не побуваєш у селі, де тебе ніхто не знає. І там ви одразу переконаєтесь, що доброзичливість – це міф. За вами не будуть бігати радісні діти, як наприклад на Філіппінах. Вас не будуть нічим пригощати, якщо ви не попросите. Та і якщо попросите, теж не факт. Ви виявите що в деяких селах туалети, та що туалети, криниці на замку. Це характеристика нашого життя. І ще один приклад. Коли ви купуєте воду в кіоску, ви помічали, що холодильники з напоями на замках. В найбідніших країнах Азії такого немає. Я таке зустрічав лише в М’янмі і я підозрюю, що це пов’язано з тим, що вони пережили комуністичну диктатуру. У нас немає аж такої кризи безпеки, але є якась ментальна недовіра до співгромадян. Найважливіше імпортувати цю довіру! Навіть якщо у вас вкрадуть ту пляшку «Кока-коли» чи пачку цигарок, у вас не вкрадуть ваше добро, репутацію. У нас немає такого рівня небезпеки, щоб жити в такому рівні недовіри», - пояснює мандрівник.

Для бюджетної мандрівки в Азію він радить летіти в Непал, Індію, Лаос, Камбоджу, В’єтнам – там можна поселитись в готелі за 3-4 долари в день.

Ще трохи про те, чому знову і знову Євген любить вивчати Азію та що йому сподобалось у Кіровограді дивіться на відео.

Анастасія Дзюбак
Фото, відео автора

Поширюйте

Коментуйте


Реклама