Мандрівки

Нерозкриті таємниці Монастирища

. 10396

www.gre4ka.com.ua

На Кіровоградщині є багато унікальних місцин, які, на жаль, маловідомі для широкого загалу. Тому січовики (учасники УДЮТ "Січ") вирішили в черговий раз нагадати про унікальність і неповторність нашого краю, продовжуючи кампанію популяризації місцевих, “рідних”, цікавинок. Отже, Монастирище

Заховавшись серед безкрайніх степів півдня Кіровоградщини, Монастирище, напевне, є чи не єдиною окрасою Устинівського району. Проте якою! Розташований між селами Інгульське й Завтурове, цей об’єкт являє собою кам’яний острів у каньйоні р. Інгул в середній його течії.

www.gre4ka.info

Власне ним він стає лише при весняних повенях, тому що велика кількість гребель зневоднили Інгул, і після 1994 року ріка омиває його лише з правого боку, утворюючи невеликі пороги й багато вирів, роблячи вільним доступ до нього з лівого берега. Острів вражає своєю мегалітичною кам’яною красою, дивакуватими утвореннями на вершині (дехто називає їх Кіровоградським Стоунхенджем – кам’яною обсерваторією, давнім язичницьким капищем, Дівич-горою) й неймовірною локальною схожістю з Кримськими горами. Хоча висота його відносно рівня Інгулу всього лише 13 метрів, для нас, степовиків, звиклих до поступових перепадів рельєфу місцевості, вона є досить незвичною. Зараз, напевне, ви подумаєте,що я почну розказувати про геологію й природу цього місця, але не буду перевантажувати текст енциклопедичними термінами: їдьте – самі все побачите. Бо не лише природна краса приваблює сюди людей.

www.gre4ka.info

Монастирище цікаве перш за все своєю надзвичайною позитивною енергетикою та загадковістю, навіяною багатьма легендами. Навіть прості селяни їдуть сюди лікувати свої недуги, керовані віковим народним поголосом про цілющість цього місця.

www.gre4ka.info

Я знову перерву свою розповідь на найцікавішому, тому що переказувати ці легенди без прив’язки до місцевості, яку треба бачити, теж не резон. Хоча для зацікавлення скажу: й енергетика, й легенди в основі своїй мають ідею жіночого й чоловічого начала для зачаття, статевої сили, а для тих, у кого з цим є якісь проблеми, просто необхідно туди їхати й заряджатися…

www.gre4ka.info

Ми вже неодноразово бували в Монастирищі, знаючи всю його привабливість, але цього разу вирішили організувати поїздку для друзів (кумів, родичів, сусідів і своїх уже підростаючих дітей), щоб більша кількість людей довідалася про цю унікальну місцину. А для екскурсійного супроводу запросили Миколу Петровича Тупчієнка - відомого кіровоградського археолога і краєзнавця.

www.gre4ka.info

Із цією «людиною-енциклопедією » можна на будь-які теми говорити безкінечно. Загалом екскурсія була дуже цікавою і змістовною.

www.gre4ka.info

Крім екскурсії й купання на інгульських порогах (літня спека повернулася!), організатори взялися нагодувати всіх учасників, яких назбиралося аж 45 душ, українським борщем. Рецепт, напевне, знає кожна господиня, але наш був особливий – Монастирищенський!

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Адже в приготуванні борщу головне - правильно налаштуватися, вкласти душу! А в такому енергетичному місці й борщ вийшов енергетичний! Ніхто голодним не залишився. Принагідно, дякую всім, хто долучився до процесу. Наша колективна творчість вдалася!

www.gre4ka.info

Повернувшись увечері в місто, хоча й стомлені, але задоволені й заряджені, ми подумали, що де б ми не мандрували світом й Україною, а наше, кіровоградське, – найкраще. Запрошуємо всіх бажаючих пізнавати рідний край разом з нами!

www.gre4ka.info

[youtube]CmMgwg_4bko[/youtube]

Роман Бойко

фото: Артем Дубовик

Поширюйте

Коментуйте


Реклама