Мандрівки

Велосипедами до водоспадів!

 Автор: Віталій. 2887

www.gre4ka.com.ua

Не дивлячись на те, що осінь розпочала своє формально-календарне життя, надворі ще досить тепло. Зелене листя не втратило кольору, а вода - температури. Тож ловімо останнє тепло - і гайда до лісу, річок і озер! Якщо маєте кілька днів відпустки й гроші - до моря! А якщо відпустка позаду, то на вихідні можна вирушити в мандри .

"Гречка" неодноразово відкривала своїм читачам маловідомі, але такі чудові місця для відпочинку. На черзі дві цікаві місцини!

Урочище «Каскади» - чергове диво серед степів! - розташоване на південному заході від села Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. "Гречка" описувала пішу мандрівку до цього казкового місця, на черзі - велопрогулянка.

www.gre4ka.info

До Злинки від Кіровограда 63 кілометри. Якщо їхати машиною - не більше години, пішки значно довше, а от велосипедом.. Ми їхали близько п’яти години, маючи двох дітей пасажирами на багажнику й рамі, туристичне спорядження й спекотну погоду. Часу витратили нібито й забагато як на професійних велосипедистів, але ми любителі, тому нам важливий сам процес.

www.gre4ka.info

Подолавши відстань близько сімдесяти кілометрів, проїхали Велику Виску, Олександрівку, Злинку, дісталися до урочища. Дорогою зустрічалися різноманітні птахи, рослини. А люди зацікавлено вивчали нас і наші "прибумбаси", дивуючись "нашо воно нам нада" та зауважуючи: "Ще й дітей із собою потягли!"

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Розмістили намети на вже знайомих з минулого року місцях, скупалися в річці, приготували вечерю. Наступного дня "водні процедури" біля водоспаду й купання в глибокій та прозорій воді були основними в нашій програмі.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Не дивлячись на те, що місце досить відоме серед відпочивальників, його ще не встигли ґрунтовно засмітити, а дикі тварини і птахи - звична річ. Лелеки, качки й зайці там ходять пішки й дивляться прямо в очі, звіробій, деревій та інші лікарські рослини вкривають скелясті береги довкола каскадів.

Дорогою додому, минаючи Оникіївський лісгосп, прогулялися чудовою стежечкою з барвистими стендами, які розповідають про флору й фауну тутешньої місцевості…

www.gre4ka.info

Ось так, доклавши не так багато зусиль, ми отримали максимум задоволення у вихідні дні. А наші діти – першу в житті далеку веломандрівку й незабутні враження. Для них все було суцільною пригодою: і дорога, і птахи, і каміння, і водоспад, і вузесенька стежина дамбою і все-все-все! Додому їхали потомлені, але з палаючими очима!

Якщо ж ви не маєте в розпорядженні двох днів, крім того плануєте повернутися додому в день виїзду, "Гречка" підкаже, куди вирушати в цьому випадку!

Сугоклея - одна з трьох більш-менш повноводих річок, які протікають нашим містом. В один із теплих днів ми вирушили в напрямку Нової Павлівки (не більше 15 кілометрів від Кіровограда). Доїхавши до Критого ринку, треба звернути на Героїв Сталінграда і - вперед!

www.gre4ka.info

За селищем Соколівським, яке лишається ліворуч, перетинаємо Сугоклею через місточок (неподалік  підприємства "Елгран") і рухаємося прямо в цьому ж напрямку. Дорога чудова, а машин не так багато, як на великих трасах. Перший поворот з дороги праворуч одразу за містком оминаємо, за кілька кілометрів другий - нам сюди, на ґрунтовку. Не доїжджаючи Сугоклеї, повертаємо ліворуч і їдемо до дамби. От і все - ми на місці.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info

Тут можна купатися, розвести вогнище й відпочити. Довкола багато дерев , тож за бажанням можна розтаборуватися й заночувати. Але це ще не все. Спробуйте перейти греблю і, не доходячи до кінця, звернути праворуч вниз - стежка приведе вас до фільтрованої води, яка витікає з болітця і яку сміливо вживають місцеві мешканці з навколишніх дач, а закінчиться стежина приємною несподіванкою - невеликим, але потужним водоспадом! Озерце, у яке падає вода, хоч і маленьке, але досить глибоке (приблизно п’ять метрів). Тут також можна купатися.

www.gre4ka.info

www.gre4ka.info www.gre4ka.info

Довкола дерева утворюють затінок, є місце під намет і ватру. Любителі рибної ловлі матимуть чудову рибалку на Сугоклеї.

І неважливо: маєте ви велосипед, машину чи інші засоби пересування . Головне - бажання! Тоді ніщо не завадить відірватися від монітора комп'ютера, залишити всі інші "важливі" справи й податися в мандри пішки, велосипедом, човном, мопедом, автівкою, автобусом, потягом чи літаком. Вибір лише за вами. Мандруємо, бо ми того варті!

www.gre4ka.info

А довкола вашого міста є цікаві місця?

Валерій Лебідь Фото: Артем Дубовик, Ігор Підвалихата, Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте