Мандрівки

Шість причин сплавитися Південним Бугом (ФОТО, ВІДЕО)

. 10405

В Україні чимало незвіданих куточків, де можна не лише милуватися досконалістю неперевершеної природи, але й активно відпочивати. В одному з таких 5-7 травня побувала група кіровоградських туристів-любителів, людей з абсолютно різних сфер діяльності, яких поєднала спільна любов до активного туризму.

Директор спортивної школи, спортивний оглядач "Гречки" Євген Савранський, начальник відділу логістики Дмитро Савранський, засновник спільноти "Активні тури UA" і координатор турклубу ToyVoClub, палкий прихильник екотуризму Андрій Романчук та викладач географічних дисциплін КДПУ ім. В.Винниченка, кандидат географічних наук Андрій Домаранський. За персонально розробленою гідрокартою і під безпосереднім керівництвом останнього екіпаж подолав понад 40 кілометрів Південним Бугом у межах Миколаївської області від Первомайська до Южноукраїнська.

Учасники мають за плечима багатий досвід сплавів, пройшли не один туристичний маршрут, бачили безліч красивих місць української природи. Тому мають усі підстави, порівнявши попередні активні тури, виокремити  шість головних причин, чому не лише варто, а просто необхідно сплавитися Південним Бугом.

1) Шлях пролягає територією, яка включена до Семи чудес України, - національним природним парком "Бузький гард". Довершеної краси ландшафти, широколистяні ліси в степових широтах, спокійні плеса, бурхливі бузькі пороги, острівці, меандри, заплави, річкові каньйони... Гранітні скелі в поєднанні зі смарагдовими русловими лісами створюють незабутні пейзажі!  Недоторканна природа дає шанс познайомитися з унікальною фауною. Фазани, зелені дятли, червонокнижні змії, безліч інших істот, які населяють заповідник і через відсутність досвіду контактування з людиною, не мають ніякого страху. Саме тут ви можете не просто побачити на власні очі, а й кілька днів пожити серед багатої червонокнижної флори.  Перебування настільки вас вразить, що на мить може здатися, ніби ви потрапили в сценарій  науково-популярного фільму про дику природу з телеканалів «Мега» чи «Animal planet».

2) Подорож Південним Бугом дозволить доторкнутися до історії, відчути дух минулого, адже вздовж усього маршруту траплятиметься багато залишків водяних млинів XVIII-XIX ст., якими колись було всіяне все середнє Побужжя.

3) Любителі адреналіну матимуть умови для вибуху нових емоцій завдяки численним порогам, що траплятимуться на всьому відрізку сплаву. Особливо привабить район Мигійських порогів, куди з’їжджаються любителі екстремального відпочинку з усієї України.

 4) Подорож носитиме науковий характер, адже сама природа створила умови для досліджень каньйонів Бугу, місцевої флори та фауни.

5) Ви зможете відпочити від асфальтно-бетонної цивілізації, постсовкових міст, наповнених людьми, панельними багатоповерхівками, брудними маршрутками, базарами, купами сміття.

6) Сплав Південним Бугом виховує, розвиває морально-вольові якості, вчить долати перешкоди, працювати в команді, де від дій кожного члена екіпажу залежить загальний успіх.

Пройшовши понад 40 кілометрів водяним шляхом, великими знавцями таких наук, як картографія, геоморфологія, геологія, біогеографія, ландшафтознавство, ви не станете, однак у своєму розвитку підніметеся на щабель вище. Та, зрештою, декілька днів поживете в іншій реальності.

Обов’язково відвідайте Національний парк "Бузький Гард",  краще – навесні, і звісно ж – у форматі сплаву! Така подорож відкриє нові горизонти, наповнить небувалими враженнями й приємними спогадами...


Євген Савранський
Фото, відео Андрія Романчука

Поширюйте

Коментуйте


Реклама