Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний(ФОТО)

Опубліковано . в Мандрівки

Кількість переглядів - 3025

Нещодавно у Кіровоградській бібліотеці ім. Д. Чижевського у рамках циклу зустрічей «Колоритні мандрівочки» незмінна мандрівниця і оповідачка подорожніх історій Лариса Лебедєва познайомила кіровоградців із Сицилією. Каже, що вирішила розповісти саме про цей острів через ностальгію, що виникла після презентації виставки сувенірних іграшок народів світу «Дрібнички».

 Сицилія – острів вишуканої архітектури і високого мистецтва

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний Як говорить мандрівниця, Італія – це країна, де зібралася половина найкращих здобутків світового мистецтва, тож Сицилія, як невеликий шматочок Італії вирізняється і високомайстерною архітектурою, і вишуканими живописом та фресками: сицилійське бароко, норманський стиль, готика, класицизм. Кожне містечко, в якому побувала жінка разом зі своїм чоловіком кіровоградським фотографом Юрієм Лебедєвим, має свої родзинки, на яких варто зупинитися докладніше.

Столиця Сицилії – Палермо. У центрі міста розміщена оригінальна площа чотирьох кутів, схожа на п’ятикутну у Санкт-Петербурзі, з архітектурою ХVII ст. По кутам площі знаходяться чотири будови з виїмками, в яких на першому ярусі встановлені фонтани з алегоріями пір року, на другому – скульптури монархів Філіпа ІІ, Філіпа ІІІ, Філіпа ІV і Карла V, а на верхньому ярусі – святі покровительки Палермо.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний У Палермо також знаходиться зовні нічим не примітна, але захоплююча зсередини церква Св. Катерини, побудована у XV ст. у стилі так званого сицилійського бароко. Усередині споруди найпривітнішими є об’ємні мозаїки, що зустрічаються у подібних приміщеннях здебільшого у площинному вигляді. На цих колонах зображені біблійні історії та теми, а також герби і фамільні реквізити вельмож, які спонсорували реставрацію церкви. Не можна не звернути увагу й на вівтар: мармурове різьблення, фрески, розписи, срібне і золоте оздоблення, криштальні люстри – усе зачудовує.

Вулицями будь-якого містечка можна побачити багато лежачих голів та безголовий статуй. Це особливість Сицилії – елементи архітектурного оздоблення є зображенням ворогів, зокрема сарацинів та піратів, яких поборювали місцеві жителі.

Поряд із високою і різноманітною архітектурою у Сицилії «живе» і сучасна. Для кронштейнів балконів на будинках використовують нові дуже тонкі і прозорі білі мармурові плити, а за містами будують надсучасні мости, що височать над землею на сотні метрів.

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний

Церква Св. Катерини, побудована у XV ст.

Сицилія – острів оливи та виноградників

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний У Сицилії немає сіл. Абсолютно усі жителі  живуть у містах, лише на вихідні виїжджають на власні оливкові поля, сади та виноградники, де мають невеличкі приміщення для інвентарю, працюють там і знову повертаються у міста. Втім це не заважає їм мати у своєму раціоні свіжі фрукти і овочі, робити найкраще вино та найчистішу оливкову олію (найкращі зразки найкориснішої олії роблять у самому центрі Сицилії Седжеста). Щодо останньої, то її роблять за традиційними, ще початковими технологіями, з допомогою пристроїв, яким вже багато років. У Сицилії, зокрема у Катанії, також вирощую пшеницю твердих порід, з якої виготовляють спагеті, що, не секрет, у сукупності із вишуканим соусом  є фірмовою стравою Італії.

Сицилія – острів небезпечний, але комфортний

Катанія пережила 7 великих землетрусів. Саме там розміщений і досі діючий вулкан Една, висотою       3 383 м. Він має 200 кратерів, що розташувалися на схилах 20 міст. Лариса Лебедєва розповідає, що побувала біля вулкану через пару дні після його виверження, тож навколо ще парували породи.  www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний

Вулкан Една

У місті також знаходиться інститут журналістики, умови навчання і проживання в якому дуже вразять українського студента. Зовні споруда більше схожа на замок, оброслий декоративними рослинами, а старовинні сходи і огороджене подвір’я додають закладу історичності та знаковості. Поряд із інститутом розташоване кафе, яке повністю пристосоване для навчання.

Мандрівниця розповідає, що там і зона Wi-Fi, і дошка з крейдою, і окремі кімнатки, де студенти проводять пари і готують навчальні проекти. Під час спілкування в кафе, коли італійці почули, що подорожуючі з України, вони одразу почали викрикувати свої асоціації з нашою країною:  «Футбол…Футбол…» (в той час в Україні якраз проходило Євро-2012).

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний

www.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка. Сицилія очима кіровоградців: острів небезпечний, але комфортний

Інститут журналістики

Подорожуючі під час зустрічі у бібліотеці розповіли, що там живуть прості, привітні люди, які навіть на пантоміми (бо ж мови Лебедєви не знали) могли відповісти доступно і зрозуміло. Сицилія – острів, де не зробити оригінальні фото для подальших проектів просто неможливо. Юрій Лебедєв скористався цією можливістю і деякі фото неодноразово презентувалися читачам бібліотеки на виставках.

Світлана Дубина
Фото Юрій Лебедєв

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити