Мандрівки

На Кіровоградщині проведено науково-краєзнавчу експедицію річкою Синюха (ФОТО)

. 14658

Обласна науково-краєзнавча експедиція «Річка Синюха: від Тікіча до Бугу» з туристсько-спортивним сплавом вказаними річками була проведена період з 04 по 10 травня.

Про це повідомляється у Facebook на сторінці клубу «Мандри».

2017 03 sinyha1

До складу 14 учасників експедиції увійшли науковці та студенти Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка, державної льотної академії, Кіровоградського обласного краєзнавчого музею та Кіровоградського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді. Керівником експедиції було призначено доктора географічних наук, завідувача кафедри географії та геоекології, майстра спорту зі спортивного туризму Колотуху Олександра Васильовича.
Двома байдарками та двома катамаранами під веслами було пройдено більше 160 кілометрів. Розпочався маршрут експедиції з міста Тального Черкаської області річкою Гірський Тікіч. Тікічем було пройдено більше 20 кілометрів до його злиття з Гнилим Тікічем, від якого власне і починається річка Синюха.
2017 03 sinyha32017 03 sinyha42017 03 sinyha52017 03 sinyha7

«Ця ділянка стала туристським першопроходженням, до цього водні маршрути Синюхою починалися з Новоархангельська. Семиденний сплав ряснів багатьма перешкодами – було подолано більше 20 порогів та перекатів, млинових зливів – так званих «гаток», здійснено чотири обноси гребель електростанцій, рух проти сильного зустрічного вітру, високі хвилі на водосховищах тощо. Останні 10 кілометрів маршруту пройшли річкою Південний Буг і закінчилися в селі Мигія Миколаївської області. Під час експедиції зібраний багатий краєзнавчий матеріал. Обстежено кілька колишніх і навіть нині діючих млинів – свідків дбайливого господарювання наших предків. Розроблено дуже цікавий водний спортивний маршрут для байдарок та катамаранів, складено перелік та здійснена туристсько-спортивна оцінка водних туристських перешкод тощо. Матеріали експедиції ще будуть оброблятися та узагальнюватися», - пише Олександр Колотуха.

За результатами експедиції планується широкий звіт перед науковою та краєзнавчою громадою області, в тому числі у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка.

2017 03 sinyha102017 03 sinyha112017 03 sinyha9

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама