Мандрівки

Туристи з Кропивницького пройшли Південним Бугом понад 170 кілометрів (ФОТО, ВІДЕО)

. 7681

За сім днів група туристів із Кропивницького на чолі з головою обласної федерації спортивного туризму, доктором географічних наук Олександром Колотухою, подолала на катамаранах понад 170 кілометрів Південним Бугом.

Даний захід не був звичайним сплавом – офіційно з 27 квітня по 5 травня тривав обласний семінар-практикум з підготовки інструкторів із водного туризму з заліковим походом ІІ категорії складності річкою Південний Буг від Гайворона (Кіровоградська обл.) до Южноукраїнська (Миколаївська об.).

IMG 20180501 201222IMG 20180429 095508IMG 20180429 104121

Семінар було організовано Кіровоградським обласним центром туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді.
12 учасників сплаву на трьох катамаранах подолали більше 50 перешкод - порогів, перекатів, шивер, гаток колишніх водяних млинів, зробили два обноси гідроелектростанцій (Савранської ГЕС і Первомайської ГЕС) тощо. Серед учасників водного походу були керівники гуртків центру туризму, викладачі Льотної академії НАУ, члени туристичного клубу «Мандри», громадські туристські активісти. Всі учасники набули необхідного туристського досвіду в подоланні водних перешкод, організації водних туристських походів із учнівською та студентською молоддю та отримали звання «Інструктор дитячо-юнацького туризму».
Про деталі сплаву Південним Бугом «Гречці» розповів його керівник - методист обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, завідувач кафедри менеджмента, економіки, права та туризму Льотної академії Національного авіаційного університету Олександр Колотуха:

 

- Семінар-практикум було проведено для підготовки інструкторів дитячо-юнацького туризму зі спеціалізації «Водний туризм». Традиційно, в нас більше розвинений пішохідний туризм, але водні походи почали набувати популярності в нашій області, особливо останніми роками, тому зараз ми активно розвиваємо і цей вид туризму. Він має найвищі потенційні можливості в Кіровоградській області завдяки передусім річці Південний Буг. Для проходження байдарками він має третю категорію складності. В нас є ще чудова річка Синюха - другої категорії складності для байдарок. Два роки тому мій колега Андрій Домаранський відкрив водний маршрут Інгулом, є ще Інгулець… Тому для розвитку водного туризму є полігони, де можна ходити не виїжджаючи за межі області. Всі вони придатні як для катамаранів так і для байдарок. Саме тому є нагальна потреба у підготовці керівників водних походів і завдяки кіровоградському обласному центру туризму та екскурсій учнівської молоді, за підтримки літньої академії НАУ було організовано цей семінар-практикум. Учасниками сплаву стали прихильники водного туризму, серед яких - члени туристичного клубу «Мандри». Вони мають призові місця кілька останніх років на чемпіонатах України з водного туризму. Минулого року ми вибороли два призових місця - пройшли Синюху другої категорії складності на байдарках і цю ж річку на катамаранах (І категорія). У нашого сплаву Синюхою серед конкурентів другої категорії були сплави в Норвегії, Фінляндії. Це каже про те, що наша річка є конкурентоздатною по перешкодах, складності. Зацікавленість у водному туризмі останніми роками в Кропивницькому, області та загалом Україні зросла передусім через анексію Криму. Люди, які люблять активний відпочинок, шукають інші способи спортивного дозвілля на природі. Є річка Черемош із притоками у Карпатах - хороше місце для активного відпочинку, але для її подолання спочатку треба оволодіти навичками на більш спокійних річках, набути досвіду, адже на Черемоші вже третя категорія складності. Взагалі водний туризм – вид дуже цікавий, динамічний. На відміну від пішого туризму, де будь-якої миті можна зупинитися, оцінити ситуацію, прийняти правильне рішення, а потім рухатися далі, на воді є течія, пороги, рішення треба приймати миттєво, це хороша школа.

IMG 20180429 095509IMG 20180429 160900IMG 20180430 140338IMG 20180501 201221IMG 20180501 201220

Загальна протяжність маршруту, який подолала група туристів із Кропивницького, склала понад 170 кілометрів. Для катамаранів це ІІ категорія складності. Найближчим часом учасники семінару-практикуму отримають відповідні посвідчення та зможуть самостійно організовувати сплави річками І та ІІ категорії складності.

IMG 20180430 142738

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама