Мандрівки

Кропивницькі туристи сплавилися трьома річками та навеслували 150 км (ФОТО)

. 6226

Впродовж тижня група в складі 14 туристів із Кропивницького сплавлялася річками Гірський Тікич, Тікич і Синюха в межах трьох областей.

На двох катамаранах і двох байдарках, взявши старт у місті Тальне (Черкаська обл.), вони подолали майже 150 км і фінішували в Первомайську (Миколаївська обл.).

2019 06 06 splav 1

Більшість маршруту пролягала Синюхою в межах Кіровоградської області. Учасники водного походу сплавилися територією Новоархангельського, Добровеличківського та Вільшанського районів.

Для бувалих туристів, які неодноразово ходили цим маршрутом, даний водний похід виявився набагато складнішим через низьку воду та як наслідок - кам’яні пороги, очеретяні джунглі і мілину, по яким часто доводилося тягнути плавзасоби та клеїти пробоїни. Та всі перешкоди вони подолали, а по завершенні поділилися враженнями.

Як розповів «Гречці» співорганізатор водного походу, голова обласної федерації туризму, доктор географічних наук Олександр Колотуха, сплав мав подвійну мету:

- Похід наш був першої категорії складності. Основна задача, яку ми ставили перед собою – підготувати команду льотної академії НАУ до чемпіонату України зі спортивних туристських походів із водного туризму. Керівником сплаву був Микола Олексин – інструктор із водного туризму. Група у складі восьми чоловік на двох катамаранах пройшла цікавим і напруженим маршрутом. Паралельно ми провели семінар-практикум для викладачів льотної академії. Нас було шестеро, а сплавлялися ми на байдарках. Таким чином ми заохочуємо викладачів до занять активним водним туризмом. Маршрут цікавий, малоходжений, переважно територією нашої області, яка склала більшу частину нашої подорожі. В межах Кіровоградської області також є багато місць, які можуть бути цікавими для туристів. Синюха – класична річка для туристів, де є практично всі перешкоди, які потрібні водникам. Тут і пороги і перекати і гатки, що лишилися у спадок від колишніх водяних млинів. На маршруті було чотири водні електростанції, тому ще робили обноси. Загальна протяжність яку ми подолали, склала майже 150 кілометрів. Достатньо інтенсивний маршрут для водного туризму. Наша спортивна група буде надалі удосконалюватися. Наступного року плануємо зі студентами пройти Південний Буг, а потім поїдемо підкорювати карпатські річки. Задача зараз – сформувати кістяк туристичної секції. У планах – створення туристичного клубу. Наш захід також є актуальним у тому сенсі, що у 2019-2020 навчальному році в Льотній академії НАУ буде відкрито окрему спеціальність «Туризм». Він буде не тільки відпочинково-розважальний. Хочемо зробити ухил на туризм активний, спортивний, тому готуємо для цього інструкторські кадри. Хотіли б бачити бажаючих вступити на цю спеціальність тим більше, що ми зробили фахове підгрунтя для розвитку туризму в Кіровоградські області. Ресурси для цього теж є – наші річки Синюха, Південний Буг, Інгул. Є в планах організувати сплав ще однією цікавою, малознаною річкою нашої області - Інгульцем. Хочу подякувати обласному центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, який надав нам плавзасоби для нашого водного походу.

Як би складно не було, але всі учасники сплаву лишилися задоволеними, а незабутні враження і приємна втома стали хорошою винагородою для цінителів активного відпочинку.

2019 06 06 splav 22019 06 06 splav 32019 06 06 splav 42019 06 06 splav 52019 06 06 splav 62019 06 06 splav 7

Поширюйте

Коментуйте


Реклама