Мандрівки

Міський туризм: у Кропивницькому провели сплав Інгулом (ФОТО)

. 9300

Ентузіасти у Кропивницькому продовжують відкривати нові рекреаційні ресурси, які в подальшому можуть стати родзинками місцевого туризму.

Днями група туристів-водників сплавилася на байдарці річкою Інгул від греблі по вул. Київська до кільцевої дороги за мікрорайоном Завадівка, пройшовши загалом майже 10 км.

Нагадаємо, минулого місяця вони відкрили водний маршрут річкою Сугоклея.

2020 04 18

Історію сплаву розповідає Євген Савранський.

- Продовжую популяризувати водний туризм у Кропивницькому разом із братом Дмитром Савранським і другом Андрієм Романчуком.
Провели ще один сплав, цього разу Інгулом на байдарці.

Ми поставили собі за мету: пропливти руслом від центральної частини міста до його околиць і привернути увагу до Інгулу як до річки з великим рекреаційним ресурсом. Чув, що головною річкою Кропивницького раніше вже ходили любителі активного відпочинку на воді, однак не знаю чи нашим маршрутом, його частиною, чи можливо ще далі.

2020 04 18 12020 04 18 22020 04 18 32020 04 18 4

Після експедиційного водного походу на каяках річками Сугоклея та Інгул (від греблі у парку Перемоги до Південного мосту за мікрорайоном Завадівка), який я з Андрієм провів місяць тому 18 березня, вже 18 квітня ми знову в цьому ж складі стали на воду на головній артерії обласного центру, щоб оцінити доступність і потенціал цього маршруту.

Можу сказати, що він виправдав сподівання адже сплав виявився нескладним, доволі доступним і проходив на контрасті. Місцеві урбаністичні пейзажі, мережа багатоповерхівок у центральній частині Кропивницького, міська метушня, доповнена звуками проїжджаючих мостами автомобілів, загнана у гранітну огорожу вода, вирізана металева огорожа вздовж русла, зарегульована греблями центральна частина Інгулу - і разючі зміни річки, яка продовжувалася за вулицею Михайлівською, де цивілізація не зачепила природнє русло, багатий рослинний світ, який хоч і межує в приватним сектором, проте на диво, від цього не дуже зазнав змін.

2020 04 18 52020 04 18 6

Протягом усього маршруту зробили лише два обноси (виймали байдарку з води, несли суходолом у руках кількадесят метрів і знову ставили на воду) – перед мостом по вул. Михайлівська та одразу через кілька перешкод за мостом, де в Інгул впадає річка Б’янка. Там русло перегородили два масивні повалені дерева, а за ними на нас чекала ще гатка, яка своїм зовнішнім виглядом і плескотом води чимось нагадала дрібні пороги річки Південний Буг, лівою притокою якого являється Інгул. Більше особливих перешкод на маршруті не було, хоча в деяких моментах наш плавзасіб сідав на мілину, тож доводилося вилазити з байдарки, ставати ногами у воду та проводити човен водою до більш глибокої ділянки.

2020 04 18 72020 04 18 82020 04 18 92020 04 18 102020 04 18 11

За селищем Гірниче в Інгул впадає маленька річка Сугоклея, роблячи головну артерію обласного центру повноводнішою. Далі відкриваються вражаюче красиві краєвиди: крізь землю пробиваються кам’яні породи Українського кристалічного щита, і з кожним наступним зануренням весла у воду ближче до мікрорайону Завадівка їх ставало все більше.

Завершили сплав перед кільцевим мостом, яким проходить об’їзна дорога через Кропивницький. Від старту нашого сплаву і до його фінішу нарахував загалом 12 мостів і місточків, які були на шляху нашої байдарки.

2020 04 18 122020 04 18 132020 04 18 14

Записали до нашого активу ще один цікавий і перспективний маршрут в межах обласного центру і довели, що Інгул має судноплавний потенціал, якщо цій річці приділити належну увагу. В часи перейменування міста, коли однією з версій назви обласного центру був Інгульськ (похідна від назви річки), на Інгул було надзвичайно багато вилито бруду, сказано необгрунтовано образливих слів. Їхні відголоски чуються і досі. Але, переглянувши дані фото, можете переконатися у зворотньому.

Даним маршрутом можна сплавлятися навіть людям без досвіду, принаймні у квітні-червні, доки дозволятиме рівень води. За певних умов місцеві водні маршрути можуть стати чудовим засобом рекреації, відпочинку для містян і способом залучення в Кропивницький туристів із інших регіонів.

В наших планах - дослідити ще кілька водних маршрутів в межах міста.

Треба любити місто, в якому ти живеш і робити його кращим!

2020 04 18 152020 04 18 16

 Раніше "Гречка" повідомляла, що на Інгулі провели сплав для туристів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама