Мандрівки

Туристи з Кропивницького провели чотириденну експедицію Інгулом (ФОТО)

. 6313

На травневі свята Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді разом з туристичним клубом «Крила мандрів» Льотної академії Національного авіаційного університету провели науково-краєзнавчу експедицію по дослідженню туристсько-краєзнавчих можливостей річки Інгул в межах Кіровоградської області.

2020 05 17 Ingul 1

Протягом чотирьох днів група з шести туристів-водників трьома каяками, на чолі з президентом Кіровоградської обласної федерації спортивного туризму Олександром Колотухою пройшла 130 км.
Стартували туристи-водники у селі Тарасівка Новгородківського району, а фінішували на межі Кіровоградської та Миколаївської областей у Софіївському водосховищі.

Мета досліджень – визначити можливість здійснювати туристсько-спортивні водні (і можливо пішохідні) походи з учнівською та студентською молоддю.

2020 05 17 Ingul 42020 05 17 Ingul 22020 05 17 Ingul 3

- Нагальність проведення експедиції визначила ситуація з епідемією коронавірусу в країні та в світі, ймовірною неможливістю в цьому сезоні оздоровитися у визначних туристських та курортно-лікувальних регіонах України та за кордоном. Тому дуже актуальною постає проблема дослідження рекреаційно-туристських ресурсів саме свого регіону, пошук та запровадження нових нетрадиційних, більш дешевих способів відпочинку і оздоровлення населення, в т.ч. учнівської та студентської молоді, – розповів керівник експедиції Олександр Колотуха.

Ця експедиція стала продовженням досліджень чотирирічної давнини, проведених відомим в нашій області науковцем, кандидатом географічних наук Андрієм Домаранським з групою студентів-географів. Результатом проведених досліджень стала краєзнавча карта-схема «Височинне Поінгулля і його цікаві місця».

- Нашою задачею стала туристсько-спортивна оцінка перешкод, визначення безпечних варіантів їх подолання, розробка графіка руху дитячих та студентських туристських груп, визначення можливих туристських стоянок. А перешкодами на Інгулі були – перекати, шивери, притиски, «гатки» колишніх млинів, греблі непрацюючих ГЕС, зарослі ділянки річки, низькі мости, віти похилених дерев (особливо небезпечні) і, навіть, пороги. Як пороги другої+ категорії трудності нами оцінений Лозуватський поріг, поріг Монастирище, каскад Любовицьких порогів, складність і безпека проходження яких залежить від рівня води, - додав він.

2020 05 17 Ingul 52020 05 17 Ingul 9

Результатом проведеної експедиції стала детальна розробка маршрутів водних туристсько-спортивних походів ІІ-ІІІ ступеня складності та походу І категорії складності. Є сподівання, що вже в цьому туристському сезоні цими маршрутами підуть дитячо-юнацькі та студентські туристські групи.

- Надзвичайно важливу підтримку експедиції надала Кропивницька міська федерація спортивного туризму (президент – Олександр Горбунов), забезпечивши засобами сплаву – двомісними каяками «Колібрі» та засобами безпеки, - відзначив учасник експедиції, голова обласного центру туризму, краєзнавуства та екскурсій учнівської молоді Андрій Лісота.

- Позитивний емоційний фон проведеної експедиції створила природа цих місць. Адже такої кількості та різноманітності диких птахів, диких тварин, флори та річкової фауни ми не очікували. Дуже вразила краса гранітних скель, адже мабуть всі чули про Монастирище, але не менш красивих скельних комплексів в Поінгуллі – десятки. Район – екологічно чистий, не займаний масовим туризмом. Тому при випуску туристських груп на маршрути маршрутно-кваліфікаційна комісія Кіровоградського обласного центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді буде максимально налаштовувати туристів на збереження природи, вивіз сміття, екологічні заходи. Ще одним позитивом стали люди – місцеві жителі дуже привітні, готові допомогти. Щемом у серці стало відвідування могили Героя Небесної сотні Віктора Чмиленка в с. Борисівка, зустріч з його родиною, - підсумував Олександр Васильович.

У найближчих планах туристів після карантину - відкрити пересувний наметовий дитячий табір для дитячо-юнацьких і студентських груп цим маршрутом та іншими маршрутами області.

2020 05 17 Ingul 62020 05 17 Ingul 72020 05 17 Ingul 82020 05 17 Ingul 102020 05 17 Ingul 112020 05 17 Ingul 122020 05 17 Ingul 132020 05 17 Ingul 142020 05 17 Ingul 15

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама