На Кіровоградщині не контролюють обіг зброї

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 1079

Органами прокуратури перевірено стан додержання в регіоні вимог законів, які регулюють обіг зброї, боєприпасів та вибухових матеріалів.

Перевірки засвідчили відсутність належного контролю за обігом зброї в області.
Так, перевірки з цих питань органів внутрішніх справ засвідчили, що останні неналежним чином здійснюють контроль за власниками зброї та об’єктами дозвільної системи. Викликає зауваження несвоєчасне реагування щодо порушення громадянами порядку реєстрації (перереєстрації) зброї, її зберігання. Виявлені порушення і при видачі дозволів на придбання, носіння та зберігання зброї.
Допускаються порушення і в діяльності органів місцевого самоврядування щодо виконання обов’язків та реалізації прав визначених Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».
Встановлено численні факти надання дозволів на придбання, носіння і зберігання пристроїв членам громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, у той час, коли вони взагалі не виконують, не мають намірів та і права без відповідної підготовки виконувати вказані функції.
Не зважаючи на те, що дані факти достовірно відомі органам місцевого самоврядування так званим псевдо членам таких громадських формувань продовжується видача та продовження терміну дії дозволів на придбання, носіння і зберігання пристроїв. Питання щодо анулювання зазначених дозволів таким особам органами місцевого самоврядування у судовому порядку не ініціюється.
Прокурорськими перевірками складів з вибуховими матеріалами, магазинів по торгівлі зброєю та спеціальними засобами самозахисту, майстерні по ремонту зброї порушень законодавства не встановлено.
Загалом, за результатами проведених перевірок прокуратурою внесено 33 подання з вимогою усунути порушення законодавства та притягнути винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити