Кіровоградщина: рейдерське захоплення підприємства за сприяння правоохоронців?

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 2022

До редакції «Гречки» звернувся голова наглядової ради ПРАТ Голованівське АТП 13 539. Чоловік стверджує, що на даний момент здійснюється рейдерське захоплення цього підприємства за сприяння правоохоронців.

www.gre4ka.info

«Розпочалося все понад два роки тому», -розповідає Володимир Сич, голова наглядової ради підприємства. – «Спочатку нами активно зацікавилася Укртрансінспекція, інспектори якої буквально засипали нас штрафами. Потім у нас просто відібрали ліцензію».

 Серед виявлених інспекцією найгрубіших порушень, стверджує голова правління, невідповідність вогнегасників, тріщини на лобовому склі, бланки паспортів маршрутів старого зразка…

 Автобусний парк, окрім місцевих перевезень забезпечував міжміські маршрути. Так автобусами АТП 13 539  з Голованівська можна було дістатися до Києва, Одеси, Кіровограда. Після першої втрати ліцензії, ці маршрути, за словами Сича, отримала конкуруюча фірма з Улянівки. Голованівські перевізники вбачають у цьому певний зв’язок і вважають, що саме для цього їх позбавили ліцензії.

«Через певний час за допомоги Спілки підприємців ми повернули ліцензію, однак за два місяці все повторилося наново.Тепер ми втратили можливість працювати протягом цілого року», - розповідає Володимир Сич.

 Мнуло 12 місяців і перевізники знову вирішили повернутися на ринок перевезень, однак тепер проти підприємства відкрили кримінальне провадження за ст. 175 ККУ(заборгованість по зарплаті): головний інженер АТП  Юрій Безнесюк звернувся до міліції з заявою про заборгованість перед колективом підприємства.

 За словами голови правління АТП, борг на той час становив 30 тисяч гривень. Протягом короткого часу було погашено 50 % заборгованості, проте всі документи про виплати зникли, а скаржник заявив, що сумма, яку належить виплатити роботодавцем, складає 124.530 тисяч гривень.

 «Головний інженер разом з касиром попризначали собі фантастичні зарплати і стали  вимагати їх виплати через суд»,- говорить Володимир Сич.

 За його словами, з того часу в рамках слідства відбулося вже кілька обшуків. Правоохоронці вилучили всі установчі документи ПРАТ  Голованівське АТП13 539, статут, печатку, договір оренди земельної ділянки на якій розташовано автобусний парк.

 Слідство триває більше року, проте досі справу не передано до суду, а підприємство не може працювати. Володимир Сич стверджує, що триває планомірне рейдерське захоплення або знищення АТП, адже на сьогодні все знаходиться в руках правоохоронців і невідомо де опиниться завтра.

 В прокуратурі області «Гречці» підтвердили, що слідчий відділ Голованівського РВ УМВС від жовтня минулого року займається кримінальним провадженням, розпочатим відносно посадових осіб ПРАТ "Голованівське АТП 13539", якими допущено безпідставну невиплату заробітної плати працівникам підприємства в загальній сумі 124 530,51 грн.  
 
В прокуратурі зазначають, що в ході розслідування через неквапливість слідчого Голованівського РВ УМВС слідство прогальмовувало (з 23 грудня 2013 року провадження разом з низкою документів знаходилися в Кіровоградському відділенні Одеськогонауково-дослідного інституту судових експертиз, при цьому по наявним бухгалтерським документам завершити експертизу не представлялось можливим).

 Після втручання прокуратури розслідування активізувалося. Зокрема, за дорученням процесуального прокурора:  
- допитано свідків та потерпілих;
- з метою виявлення бухгалтерської документації, яка б підтвердила факт наявності заборгованості по заробітній платі, на підставі ухвал слідчого судді Голованівського районного суду на початку червня проведено 2 обшуки житла засновника товариства та колишнього директора;
- окрім того, на даний час проводиться низка інших слідчих дій з метою відшукання бухгалтерської документації для проведення судово-бухгалтерської експертизи.

Провадження у справі, через яку на Кіровоградшині чимале підприємство вже майже два роки не може працювати, триває.

Про подальший розвиток подій довкола цієї історії «Гречка» повідомлятиме і надалі.

Валерій Лебідь

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити