Надзвичайні події

Екс-прокурор Голованівського району залишиться на волі(ФОТО)

. 6245

В Апеляційному суді Кіровоградської області розглянули протест прокуратури області на рішення Ленінського районного суду міста Кіровограда відповідно до якого поплічника Лозинського - винного у вбівстві Валерія Олійника, Євгена Горбенка, екс-прокурора Голованівського району випустили на волю за два роки до закінчення терміну ув’язнення.

www.gre4ka.info

Офіційна причина дострокового звільнення екс-прокурора  – зміна в Кримінальному кодексі України. Горбенко замість отриманих за співучасть у вбивстві та зловживанні службовим становищем 6 років і 2 місяці ув’язнення, екс-прокурор відсидів лише 4 роки 1 місяць та 21 день.    

Прокуратура Кіровоградської області оскаржила дане рішення, проте не відразу. У встановлені законом терміни апеляції не було. Процесуальний прокурор Володимир Агеєв вимагав взяти Горбенка під варту у залі суду та відправити за грати. За позицією прокурора, попередній вирок про позбавлення волі Євгена Горбенка терміном на 6 років і 2 місяці  слід було зменшити до 6 років через зміни у ККУ. Однак в інших частинах вирок мав би лишатися незмінними – конфіскація всього майна,      позбавлення права обіймати атестовані посади в правоохоронних органах та заборона бути представником органів влади.

Судове засідання відбувалося не у звичайному режимі, з невідомих причин суддя Ірина Олексієнко  заборонила присутнім в залі засідання журналістам здійснювати фото, відео та АУДІО фіксацію.

Окрім того, одна з суддів колегії суддів, під час розгляду апеляційної скарги, кілька разів уточнила чи не користувався Горбенко правом амністії, а посилався лише на декриміналізацію статті? На що останній відповів: "У разі коли суд прийме рішення про задоволення апеляції прокурора, то я не заперечую проти застосування  амністії щодо мене».    

Зваживши на всі за і проти, суд видалився до нарадчої кімнати. У підсумку колегія суддів прийняла компромісне рішення – «ні вашим ні нашим»: апеляційну скаргу прокуратури задовільнили частково. А саме: рішення Ленінського районного суду від 26 травня 2014 (суддя Мягкий) скасувати, а справу відправити на повторний розгляд до того ж суду на розгляд іншої колегії суддів. Причина – грубі порушення КПК під час судового слухання в районному суді(відсутній аудіо запис засідання ).

«Колегія суддів не входить  в обговорення  самої суті по справі оскільки суттєво порушено КПК», - наголосила головуюча суддя Ірина Олексієнко.

 Фактично Горбенко може лишатися на волі ще досить тривалий час. Чим закінчиться повторний судовий розгляд, а найголовніше -  коли він буде, наразі невідомо. Тим часом Євген Горбенко не вважається підозрюваним і щодо нього суд не може застосувати жодного запобіжного заходу.

 Рішення Апеляційного суду остаточне і оскарженню не підлягає.

www.gre4ka.info

Нагадаємо, екс-нардеп Віктор Лозінський влітку 2009 року, під час полювання застрелив місцевого жителя Валерія Олійника. Співучасниками  цього злочину суд визнав екс-начальник Голованівського райвідділу міліції Михайло Ковальського та колишнього прокурора району Євгена Горбенка. Останній, за співучасть у злочині та зловживання службовим становищем отримав шість років і два місяці ув'язнення.    

Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама