Надзвичайні події

Через дзвінок телефонного афериста кіровоградка втратила пам’ять і ледь не заробила інсульт

. 2479

 

8 липня о 15.40 у кіровоградки Людмили Бортник задзвенів телефон. На екрані номер не висвітився, був підписаний як невідомий. У слухавці спочатку пролунав дитячий голос, який благав про допомогу, потім почав говорити якийсь чоловік.

«Задзвенів телефон. Дружина підняла слухавку. На іншому кінці почав говорити хлопчик: «Мама, мне подложили взрывчатку. Помоги мне!» Після цих слів слухавку взяв чоловік, представившись співробітником якихось органів. Пояснив, якщо ми хочемо вирішити питання, потрібно перерахувати на картку 8 тисяч гривень. Дружина після цих слів втратила свідомість, з її пам’яті взагалі випав той день, що було зранку не пам’ятала. Як лікар, скажу що в неї була ретроградна амнезія. Через 2 дні почала щось згадувати – пішли в міліцію заяву писати. Тепер ми по лікарням їздимо, до кардіологів, невропатологів. До цього вона перенесла операцію на серці. Це ще добре, що була ретроградна амнезія, а міг схопити інсульт, інфаркт і все що завгодно» - розповідає про подію того дня чоловік Людмили Руслан Грішков.

Чоловік згадує, що одразу як дружина втратила свідомість, йому подзвонила донька, яка разом з мамою знаходилась тоді на дачі. За проханням Руслана друзі родини відвезли непритомну до лікарні.

«Син у нас в Росії живе. Після дзвінка доньки набрав його. Той відповів, що з ним усе добре» - продовжує Руслан Грішков.

Ідентифікувати номер вдалося швидко. Номер дружини оформлений по контракту, тож в сервісному офісі оператора зробили виписку вхідних і вихідних дзвінків жінки. З цим і пішли до правоохоронців.

За словами керівника ЦГЗ УМВС у Кіровоградській області Віталіни Бевзенко, наразі проводиться всебічна перевірка даного факту, вже призначено низку оперативних заходів для встановлення усіх причетних до цього випадку.

Правоохорнці нагадують, аби не потрапити на гачок телефонних аферистів, не потрібно поспішати виконувати вказівки шахрая, якщо телефонують невідомі, представляючись псевдоправоохоронцями, повідомляють інформацію про біду, що сталася з вашими рідними, та пропонують сплатити певну суму коштів.

Обов’язково уточніть прізвище, ім’я, по батькові того, хто телефонує, його посаду, звання та підрозділ, у якому він працює, або ж попросіть передати трубку вашому родичу.

Не гаючи часу, спробуйте зв’язатись з рідними, аби з’ясувати, що насправді відбувається і де зараз вони перебувають.У жодному разі не перераховуйте грошей на вказані аферистами рахунки.

Терміново телефонуйте в міліцію та повідомте про подію. Згідно ст. 190 Кримінального Кодексу України за свої діяння телефонні шахраї можуть отримати штраф, громадські роботи та навіть позбавлення волі строком від кількох і до 15 років.

Світлана Дубина

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама