Повідомлення
  • Lack of access rights - File '/images/files/44.jpg'
  • Lack of access rights - File '/images/files/44.jpg'

Екс-керівник Фонду Держмайна України закінчив життя самогубством (ФОТО)

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 3265

Перед смертю народний депутат України 7-го демократичного скликання, колишній перший заступник глави фракції "Партії регіонів" Михайло Чечетов сказав дружині, що пішов працювати в свій кабінет. Дружина в той момент займалася домашніми справами. Коли вона зайшла в його кімнату, побачила запалене світло і виявила, що його там немає, у неї з'явилося недобре передчуття. На столі лежала записка, яка виявилася передсмертною...

З досьє «Гречки» Михайло Васильович Чечетов народився 3 жовтня 1953 року в селі Любимівка Кореневського району Курської області РРФСР. Трудову діяльність розпочав у 1971 році з посади учня слюсаря на шахті "Юнком" ВО «Орджонікідзевугілля» в Єнакієвому Донецької області – себто в рідному місті майбутнього президента України Віктора Януковича. Після служби армії повернувся працювати на шахту вже крепіжником. У 70-х роках навчався в Харківському інженерно-економічному інституті. Отримавши диплом, залишився у цьому ж виші на викладацькій роботі. У 1994 році був вперше обраний депутатом Верховної Ради. У 1998 році перейшов працювати до Міністерства економіки, певний час обіймав пост заступника міністра. У 1999 році Чечетов призначений на посаду першого заступника голови ФДМ. У 2003-2005 роках очолював цей Фонд. При ньому була здійснена перша приватизація найбільшого металургійного комбінату "Криворіжсталі", згодом скасована. У 2006 році його знову обрали депутатом Верховної Ради за списком Партії регіонів. До парламенту України М. Чечетов обирався також на виборах у 2007 і 2012 роках.

«Михайло Чечетов сьогодні вночі дійсно викинувся з вікна власної квартири з 17 поверху будинку за адресою вул. Мишуги, 2, - підтвердив народний депутат України і позаштатний радник глави МВС Антон Геращенко. - Це сталося близько 1:00 ночі. У Михайла Чечетова на Мишуги, 2 була двоповерхова квартира».

Вулиця, названа ім'ям оперного тенора і вокального педагога Олександра Мишуги, розташована на Осокорках - у престижному районі на Лівому березі. Харківський професор економіки, який продовжив успішну кар'єру в Києві, в період правління Президента Леоніда Кучми керував Фондом державного майна України. Колишня підлегла Михайла Васильовича, яка живе неподалік від мого будинку і яка навчалася в одній школі зі мною, відгукується про Чечетова як про талановитого організатора, що зумів згуртувати досить непростий колектив (куди влаштуватися без солідного блату неможливо...) на вирішення важливих державних завдань. Працювати з Михайлом Васильовичем, за словами Наталії, було одне задоволення. Він дуже шанобливо ставився до жіночої частини колективу, умів вчасно підбадьорити (якщо з якоїсь причини співробітниця поверталася до столиці з недовиконаним у відрядженні завданням), підказати кілька способів пошуку потрібного рішення.

У викладі ж пана Геращенка нічна трагедія виглядає дещо спрощено. Акцентується політична підоснова самогубства, на шкоду фінансово-економічній.

«Дружина Михайла Чечетова, - продовжує радник міністра внутрішніх справ, - залишалася на першому поверсі квартири, прокинулася о 1.30 ночі і не виявила поруч чоловіка, обійшла всю квартиру і побачила на другому поверсі квартири відкрите вікно і тапочки чоловіка.

Судячи з опитування дружини та інших осіб, які його бачили напередодні, він перебував у глибокій депресії, після початку кримінального провадження за підозрою його у зловживанні службовим становищем під час "ручного" голосування 16 січня 2014 року. Крім того, Генеральна прокуратура заявляла про підготовку до висування й інших звинувачень проти Чечетова.

Михайло Чечетов залишив після себе передсмертну записку приблизно такого змісту: "Немає ніяких моральних сил більше жити. Я йду. Думаю, так буде краще для всіх. Спасибі всім за підтримку".

За фактом смерті Михайла Чечетова порушене кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального Кодексу - «умисне вбивство», як робиться завжди в таких випадках для того щоб перевірити всі можливі версії.
Судячи з показань дружини Михайла Чечетова, сумнівів у тому, що це було самогубство, у мене немає. Є лише момент про те, чи не довели його до самогубства погрозами при зустрічі або по телефону особи, проти яких він міг дати свідчення. Це також буде детально перевірятися слідством.

Природно, сьогодні соціальні мережі заполонять версії про те, що до Чечетова в квартиру вночі проникли кілери, витягли його з ліжка, не розбудивши дружину, і викинули його з вікна. Але ця версія не має під собою підстав. Будемо говорити прямо, Михайло Чечетов ніколи не був прикладом стійкості і мужності. У 2005 році на першому ж допиті в прокуратурі Чечетов здав з потрохами незаконну схему приватизації «Криворіжсталі» Леонідом Кучмою, який дав прямі вказівки продати її Ринату Ахметову (найбагатшій людині України - авт.) та Віктору Пінчуку (зятю Л. Кучми - авт.) за заниженою ціною. Тоді при Президенті Вікторі Ющенку і Генпрокурора Святославі Піскуну його відмазали від кримінальної відповідальності.

А зараз Михайло Чечетов мабуть зрозумів, що шансів відкрутитися від покарання і вийти сухим з води у нього немає, а сидіти в колонії в його віці з його болячками йому не хотілося.

Шкода, що ми тепер не дізнаємося багато цікавого з можливих свідчень Михайла Чечетова».

Журналіст «Гречки» за збігом обставин влітку 2005-го перебував у будівлі президентського Секретаріату на вулиці Банковій якраз під час однієї з «співбесід» з Чечетовим у присутності тодішнього Президента Ющенка. Через велику кількість питань до Михайла Васильовича початок зустрічі Віктора Андрійовича з п’ятнадцятьма власкорами російських ЗМІ довелося відкласти години на 3. Спостережливі колеги поділилися здогадками: в коридорах колишньої будівлі ЦК Компартії УРСР вони стикалися з кількома відомими російськими олігархами, які претендували тоді на свою «частку пирога» у сусідній слов'янській пострадянській республіці. Ймовірно, без допомоги керівника ФДМ приступити до легального переділу власності було ніяк не можна...

Впродовж останнього півріччя це друга загибель перших керівників Фонду держмайна України.

27 серпня минулого року Валентина Семенюк, призначена Віктором Ющенком на місце Михайла Чечетова у ФДМ, була знайдена застреленою на власній віллі поблизу київського аеродрому «Чайка». Валентина Петрівна в той період вела досить активну громадську діяльність, очолювала впливову жіночу організацію. Її соратник по Соціалістичній партії України, екс-голова Верховної Ради Олександр Мороз стверджує: смерть пані Семенюк - ніяке не самогубство. Її справи впевнено йшли вгору, вона була запрошена на міжнародну конференцію у Варшаві, де її мав прийняти президент Польщі Броніслав Коморовський. У середовищі політиків конфліктів з Валентиною Семенюк ніхто не пригадував, хіба що декому не подобалося зближення колишнього депутата Верховної Ради з проросійським громадським діячем Віктором Медведчуком. Згідно з припущенням Олександра Мороза, недоброзичливці у колишнього 1-го секретаря Київського міськкому Соцпартії України могли бути хіба що з числа «клієнтури» Семенюк у період її роботи у Фонді держмайна...

Наприкінці 2004 року, коли вже не було сумнівів у перемозі на президентських виборах Віктора Ющенка, за дивних обставин загинув міністр транспорту і зв'язку Георгій Кирпа. Офіційна версія - самогубство. За три після цього «покінчив життя» (двома пострілами в голову!) екс-міністр внутрішніх справ уродженець Кіровоградщини Юрій Кравченко.

З оглядкою на 2005 рік припущення політолога Тараса Березовця не виглядає сенсаційним: «Смерть Чечетова може стати тільки першою у низці смертей інших колишніх регіоналів. Обрубують кінці».

«Пресування» Михайла Чечетова почалося невдовзі після затвердження парламентом нового Генпрокурора України Олександра Шокіна.

Уже 20 лютого 2015 ГП оголосила: М. Чечетов повідомлений про підозру у вчиненні злочину у зв'язку з голосуванням у Верховній Раді законів 16 січня 2014, що обмежують громадянські права. Колишньому першому заступнику лідера фракції Партії регіонів було пред'явлено підозру у скоєнні злочину за ст. 364 і 366 КК України («зловживання владою та службове підроблення»).

21 лютого Печерський районний суд міста Києва обрав для Чечетова запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі близько 5 млн. гривень. 23 лютого адвокат Чечетова повідомив, що за нього внесено заставу в сумі майже 5 млн. грн.

У період Революції Гідності Михайло Чечетов був членом лічильної комісії парламенту. Після підписання протоколу лічильної комісії документи, схвалені 16 січня 2014, отримали статус офіційних, хоча фактичних 226 голосів депутатів за підтримку «диктаторських» законів не було.

… Станом на 11.30 ні в самій квартирі Чечетова, ні біля будинку не помітні будь-які сліди нічної НП. Міліціонери, швидше за все, слідчі дії завершили ще до світанку. На Мишуги, 2 залишаються лише кілька груп телевізійників загальноукраїнських та київських каналів.

Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # сема 28.02.2015, 13:59
сесеткин ..., но про мертвых плохо нельзя и во всяком случае за депутатство судить его было нельзя. Тогда нах... возбудите уголовные дела против всех депутатов кто голосовал за енахуевские законы!
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити