Надзвичайні події

Найбагатший кіровоградець заборгував сільгоспвиробникам понад 40 мільйонів(ФОТО)

. 17765

Відоме в багатьох країнах світу кіровоградське підприємство «Креатив» втрачає довіру у своїх вчорашніх клієнтів. Десятки сільгоспвиробників, які роками довіряли своїм партнерам, готують позови до господарського суду. Як стверджують фермери, їх «кинули»: восени вони віддали підприємству на зберігання зерно і ні грошей за нього, ні самого зерна назад не отримали. Близько 4 тисяч тонн соняшникового насіння загальною вартістю близько 40 мільйонів гривень, що зберігалося на «Креативі», відмовляються повертати власникам, як і платити за нього. Десятки сільгоспвиробників вже несуть чималі збитки, робота підприємства, що уклало договір на зберігання зерна з «Креативом», під загрозою.

 

www.gre4ka,info

«Ми є трейдерами, працюємо з сільгоспвиробниками. Займаємося їх кредитуванням, - розповідає «Гречці» директор компанії «Інформаційно-торговий дім - ЛС» Сергій Руденко. – Зазвичай восени викуповуємо у фермерів продукцію, зберігаємо її, а навесні продаємо за найвигіднішою ціною. Окрім того, постачаємо сільгоспвиробникам дизпаливо для посівної, а в жовтні вони розраховуються з нами продукцією».

ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС» та ПрАТ «Креатив» (повна назва - Приватне акціонерне товариство «Група Креатив», почесний президент, засновник Станіслав Березкін, народний депутат України трьох скликань. У 2014 році зайняв 22-ге місце - найвище поміж кіровоградців, в рейтингу Forbes серед найбагатших українців) співпрацюють з 2010 року. «Креатив» був покупцем продукції і раніше конфліктів між сторонами не виникало.

З вересня по листопад 2014 зернотрейдер направив на зберігання ПрАТ «Креатив» майже 6 тисяч тонн соняшника. Близько 2 тисяч тонн заявила про намір купити безпосередньо компанія «Креатив», решта була оформлена у вигляді 11 договорів зберігання і відправлена на склади цієї ж компанії з терміном вилучення до 30 квітня 2015 року. Вартість соняшника в грошовому еквіваленті становила на той момент близько 40 мільйонів гривень.

За умовами договорів зберігання власник зерна - ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС», мав право вимагати відвантаження товару в будь-який час, повідомивши про це за 14 робочих днів.

www.gre4ka,info

Витяг з типового договору між ТОВ «Інформаційно-торговий дім -ЛС» та ПрАТ «Креатив»

«Ми укладаємо з Креативом договір на зберігання соняшникового насіння з подальшим його викупом. Восени ми завозимо насіння на елеватори, а навесні продаємо його за актуальною ціною, уклавши відповідний договір. Так було не один рік», - розповідає Сергій Руденко.

Цього ж року, коли прийшов час викупляти насіння, представники «Креативу» перестали контактувати з партнерами.

«Ніхто не відповідає на телефонні дзвінки, листи та телеграми, - розводить руками директор компанії «Інформаційно-торговий дім –ЛС, - зокрема Костянтин Бугера, який підписував всі договори на зберігання з боку «Креативу». - Ми приїхали на підприємство - нас не пустили. Запропонували виставити рахунки за зберігання, а це близько 300 тисяч гривень та вивезти своє зерно – також не вийшло. Зрештою ми уклали договір на продаж всього зерна з іноземною компанією, замовили зерновози. Вісім днів ми намагалися забрати те що нам належить, але знову нічого не вийшло».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Спроба вивезти власниками своє зерно з місця зберігання на ПрАТ"Креатив"

За словами Сергія Руденка, неофіційно вони отримали пояснення, що зараз немає грошей через те, що на «Креативі» начебто не отримують відшкодування НДС. Також запропонували провести розрахунки восени.

«Ми пішли назустріч партнерам і вирішили укласти договір про фактично розстрочку. Цілий тиждень юристи двох компаній працювали над документом, однак, представники Креативу відмовились його підписувати», - говорять власники насіння.

На сьогодні вартість всього зерна, яке намагаються повернути його власники разом з відсотками, складає близько 47 мільйонів. Через прострочені терміни укладання договорів та несплату Креативом коштів за насіння, компанія несе й інші збитки.

«Такими своїми діями «Креатив» зірвав нам закупівлю партії дизельного палива на 250 тисяч літрів. В той час долар почав «повзти» вгору, слідом за ним і ціни на паливо. Тільки через підвищення ціни за паливо протягом тижня з 27 січня до 4 лютого, коли ми повинні були вже отримати від ПрАТ «Креатив» кошти за партію соняшника, вартість такої партії палива зросла на 675 тисяч гривень», - пояснює директор компанії.

ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС» на сільськогосподарському ринку працює вже 24 роки. Окрім фінансових збитків, ситуацію що склалася, тут розцінюють як серйозний удар по власному іміджу. Відповідно, власники компанії вже підготували позов до Господарського суду Кіровоградської області. Окрім того, керівництво компанії звернулися до прем’єр міністра України А. Яценюка з проханням втрутитися в ситуацію, до Міністерства доходів та зборів та відповідного управління в області - з проханням провести паралельний аудит компанії «Інформаційно-торговий дім -ЛС» та групи Креатив. Наразі звернення залишаються без відповіді.

«Гречка» спробувала зв’язатись з Костянтином Бугерою, представником ПрАТ «Креатив», чий підпис стоїть під всіма договорами про зберігання зерна, однак той на телефонні дзвінки не відповідає.

На сьогодні компанія «Інформаційно-торговий дім - ЛС» позбавлена обігових коштів, робота десятків фермерів під загрозою, інші вже готують акції протесту з вимогою провести належні розрахунки або повернути зерно.

Лист до керівництва ПрАТ "Креатив"

На відміну від представників «Креативу», безпосередні власники насіння – сільгоспвиробники, охоче йдуть на контакт.

«Вже навесні ми розраховували отримати гроші і розпочати посівну. Через те, що з нами не розрахувалися, посівна зривається. Наразі нам винні 460 тисяч гривень. Для нас це дуже солідні грощі, - розповідає Віктор Касьянчук, керівник фермерського господарства "Степ" з Новоукраїнського району. - Щось недосіяли, щось недовнесли, якісь добрива недокупили тощо. Тепер йтимемо до суду, іншого виходу немає, Майдан же збирати не будемо…»

«Ми завезли зерна на два з половиною мільйони гривень. Згідно контракту, з нами мали розрахуватися вже у вересні, а далі ми мали підписати інший договір.
Менеджери виходили до нас, просились. Дійшло до того, що в лютому вони дали нам гарантійного листа, в якому запевняли, що заплатять один мільйон у лютому, а другий - у березні. Але вже і лютий і березень минули, а ми не отримали ні копійки. Тим часом курс гривні щодо долара та цінова політика змінилися, - розповідає Віталій Лозовий, директор агрофірми ПАТ «2-ге ім. Петровського» з Олександрівського району. - Ми зараз в дуже поганій ситуації, перебиваємося з хліба на воду, а сіятися треба. Добриво закуповувати, гербіциди, насіння, паливно-мастильні матеріали. А як немає грошей, то така і посівна. До того ж, маємо сплачувати податки і платити зарплату працівникам. Залазимо в кредити, борги…

Напевно будемо подавати до суду. Насіння наше мабуть вже переробили, олію продали, отримали прибуток, гроші вивели за кордон. Іншого пояснення у мене немає.

З «Креативом» ні я ні мої колеги більше не працюватимемо. В Олександрівці всім розповідаємо, який «хороший» «Креатив», робимо їм «рекламу»…»

«Гречка» готова надати представникам «Креативу» можливість прокоментувати ситуацію на сторінках нашого видання.

«Гречка» інформуватиме читачів про подальший розвиток ситуації.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама