Надзвичайні події

У Кіровограді апеляційний суд скасував рішення районного суду, але залишив активіста "Правого Сектору" за гратами (ФОТО)

. 6398

У Кіровограді відбулось судове засідання у справі активіста "Правого Сектору" Олександра Вергелеса, жителя с. Клинці, Кіровоградського району області.

Вергелеса підозрюють у тому, що він у складі групи з 7 осіб вчинив збройний напад на ігорний клуб "Національна лоторея" в центрі Кіровограда. В наслідок нападу, за даними слідства, розтрощено ігрові автомати та викрадено 43 тисячі гривень.

Раніше Вергелес притягався до кримінальної відповідальності за ст.186 ч.2 та був засуджений за ст. 186 ч.1. до 1 року позбавлення волі. Тоді був передвний на поруки батьків. За словами Вергелеса, до сьогодні жодних порушень закону з його боку не було. 

Захисник підозрюваного Сергій Рамаданов вніс клопотання про зміну існуючого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на особисті поруки.

За клопотанням прокурора Сергія Бондаренка суд долучив до матеріалів справи ймовірне фото обвинуваченого в момент затримання та диск з відеозаписом з камер спостереження ігорного клубу. Під час обрання запобіжного заходу судом першої інстанції ці докази були відсутні.

В ході засідання присутні переглянули відео з камер спостереження на якому видно осіб, які заходили до приміщення ігорного клубу, громили клуб та викрадали гроші. Перегляд супроводжувався коментарями прокурора Бондаренка. Зокрема, він вказав на особу в зеленому одязі, повідомивши, що це - Вергелес, на хлопця з рюкзаком - Пилип Таран а на дівчину з мобільним телефоном, яка здійснювала відеозйомку - як на Марту Кузів.

Після перегляду відео захисник обвинувачення висловив свою думку стосовно цього відео: "На відео близько 12 осіб, а обвинувачують 7", - заявив Рамаданов. - В місті достатньо осіб в камуфляжній формі. Твердження прокурора, що на відео саме Вергелес чи Таран чи інші затримані - безпідставні і некоректні".

Сам обвинувачений повністю заперечує свою причетність та заявляє, що камуфляжна форма та балаклави перебувають у вільному продажі.

Досліджуючі матеріали справи, головуючий зачитав протоколи допиту свідків, обшуку автомобіля,  приватного будинку у селі Сонячному, де протягом нетривалого часу проживали підозрювані.

Адвокат обвинуваченого звернув увагу суду на те, що в жодному з протоколів прізвище Вергелеса не фігурує, а свідки вказують на те, що напад здійснили 6 - 10 та 15 осіб відповідно.

Окрім того, адвокат звернув увагу про відсутність заяви від підприємства гральних автоматів та визнання їх потерпілими, також немає заяви про викрадені кошти.

 Прокурор висловився проти задоволення клопотання захисту про зміни запобіжного заходу, оскільки вважає звинувачення повністю обгрунтованим.

 Вислухавши всі сторони процесу, суд ухвалив апеляційну скаргу захисника задовільнити частково. Своїм рішенням суд скасував ухвалу районного суду, оскільки судом першої інстанції було не правильно зазначено час взяття під варту, однак відмовив у взятті на поруки, задовільнивши клопотання прокурора про взяття під варту терміном на 60 діб.

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама