У водоймах Онуфріївського району та м.Олександрії риба гинула через «цвітіння» води

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 459

Майже щороку в літній, спекотний період у відкритих водоймах Кіровоградської області спостерігається так зване цвітіння води - природне явище, яке супроводжується бурхливим розмноженням дрібних синьо-зелених водоростей, накопиченням у воді продуктів їх розпаду, зокрема аміаку, сірководню, нітратів і нітритів.

Наслідком таких процесів є погіршення якості води, загибель річкової риби, утворення гнилісних, зловонних газів.

Подібні явища, повідомляє Держпродспоживслужба, в цьому році були зареєстровані в Онуфріївському районі та м. Олександрія. Так, у доставлених із цих водойм пробах води Кіровоградською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини встановлено перевищення фактичного вмісту аміаку в 40 разів (фактичний вміст аміаку -2,0; нормативне значення – 0,05). А також спостерігалося перевищення допустимих норм вмісту нітратів, нітритів, заліза.

За результатами бактеріологічного дослідження вода відноситься до другої категорії забруднення мінеральними сполуками, зокрема фосфатами.

Причинами такої ситуації вважається низький вміст кисню у воді, який виникає внаслідок застійних явищ в «стоячих водоймах» з низькою швидкістю течії води, а також високий вміст органічних сполук, які потрапляють у водойми із полів та їх забруднення.

Запобігти даним негативним наслідкам можливо шляхом проведення комплексу заходів, направлених на зменшення надходження органічних та мінеральних забруднювачів в водойми, збільшення проточності води, штучною аерацією водойм.

Управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області направило листи в Онуфріївську райдержадміністрацію та міськвиконком м. Олександрія для вирішення цього питання та вжиття заходів із зменшення негативного впливу зазначених чинників на стан водойм.

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити