Надзвичайні події

На звалищі медичного сміття у Кропивницькому працює слідчо-оперативна група (ФОТО)

. 6135

«Гречка» вже повідомляла про те, що сьогодні, 13 червня, у Кропивницькому виявили ціле звалище медичного сміття – голки різного розміру, шприци, скарифікаторами, пляшки з-під фізрозчинів та ліків, набиті піпетками та іншим медичним приладдям.

watermarked shprr1

Небезпечну знахідку на території колишнього сокоекстрактного заводу по вул. Енеретиків, 2, виявив керівник спецінспекції Андрій Максюта. Він відразу повідомив про це екологічну інспекцію, поліцію, журналістів.

«Будівля заводу зруйнована, територія не огороджена та відкрита до вільного доступу громадян. Машинами сюди звозять будівельне та інше сміття. Про виявлену знахідку нашими інспекторами складено відповідний акт», - розповів «Гречці» Андрій Максюта.
Подібна знахідка йде в розріз Закону про відходи.

watermarked shprr2

«Подібні відходи потребують спеціальної утилізації, для цього існують сертифіковані підприємства. Вони досить небезпечні для оточуючих, адже їх походження невідоме, так само як і наслідки, яких вони можуть завдати громадянам», - говорить Олександр Яремчук, головний спеціаліст Державної екологічної інспекції.

watermarked shprr3

Управління охорони здоров’я Кропивницького відразу «відхрестилось» від причетності міських мед закладів до небезпечної знахідки.

«Управління охорони здоров'я міської ради Кропивницького заперечує причетність медичних закладів до шприців, що виявила спецінспекція по вул. Енергетиків на несанкціонованому звалищі.

Наголошуємо, що усі лікувально-профілактичні заклади мають підписані договори на утилізацію відходів, у тому числі шприців, із приватними фірмами. За здані на утилізацію відходи в залежності від обсягу заклади отримують кошти», - йдеться в коментарі на офіційному сайті управління.

watermarked shprr4

«На території міста знаходяться не тільки міські лікувальні заклади, а й обласні, тому не можна зараз питання задавати тільки нашому управлінню. Жоден лікар не дозволив би вивезти шприци просто на вулицю, адже знає про шкоду, що можуть нанести використані такі відходи людям та навколишньому середовищу.

У закладах шприци проходять усі етапи знезараження відповідно до санітарно-епідемічних вимог. Кожен медичний заклад підписує договір із підприємством, що утилізує такі відходи», - стверджує начальник управління Оксана Макарук.

watermarked shprr5

В управлінні не виключають, що виявлені відходи мають не місцеве походження і могли бути привезеними з іншої області.

За інформацією прес-служби ГУ НП У Кіровоградській області, на місці знахідки досі працює слідчо-оперативна група. Після отримання висновків екологів подія отримає правову кваліфікацію.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама