Надзвичайні події

Заражену ботулізмом рибу із Світловодська постачали без належних документів

. 1439

У Кіровоградській області продовжуються протиепідемічні та профілактичні заходи з усунення причин захворювання на ботулізм.

Як повідомляла Держпродспоживслужба в кількох регіонах України зареєстровано випадки захворювання на ботулізм. Встановлено, що потерпілі (мешканці Київської, Херсонської, Вінницької областей та міста Києва) пов'язували своє захворювання із вживанням в’яленої риби, придбаної у торговельних мережах зазначених міст. Відповідно до наданих супровідних документів у місцях продажу рибної продукції виробником є рибопереробне підприємство ФОП Меркулова А.В. (Світловодський район, Кіровоградська область), постачальником готової продукції - ТОВ «ЧУДО-ЮДО» (Кіровоградська область, м. Світловодськ).

Підприємство самостійно призупинило виробництво продукції і на сьогодні не працює.

При обстеженні постачальника ТОВ «ЧУДО-ЮДО» виявлено ряд порушень чинного законодавства (підприємство не зареєстровано в реєстрі потужностей операторів ринку, не фіксуються температурні режими в авторефрижераторах при транспортуванні риби, відсутні особові медичні книжки на водіїв-експедиторів). Держпродспоживслужба зобов’язала постачальника призупинити реалізацію риби в’яленої та відкликати її (виготовлену за останні 2 місяці) з реалізації. За інформацією Держпродспоживслужби України близько 700 кг продукції зазначеного виробника знято з реалізації.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області проведено обстеження постачальника сировини до рибопереробного підприємства ФОП Меркулова А.В. Виявлено ряд порушень чинного законодавства - підприємство не зареєстровано в реєстрі потужностей операторів ринку, постачальнику не видавалися супровідні ветеринарні документи на рибу.

Наразі, створена робоча група з перевірки рибної продукції в закладах торгівлі, на ринках та торговельних майданчиках на території міста Світловодська та Світловодського району. Фахівці управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі повторно проводять перевірки місць реалізації харчових продуктів на території району. Продукції виробництва ФОП Меркулов А.В. не виявлено.

Територіальні управління Держпродспоживслужби області зобов’язали керівників операторів ринку (торговельні мережі, пов’язані з обігом та реалізацією харчових продуктів) при реалізації цих продуктів суворо дотримуватися умов та термінів їх зберігання, обов’язково приймати до реалізації продукцію з супровідними документами на продукти, які свідчать про їх безпечність та якість. Також повідомлено всіх операторів ринку області про відповідальність згідно з статтею 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Враховуючи, що наразі продовжуються лабораторні дослідження відібраних зразків в’яленої риби, Держпродспоживслужба рекомендує громадянам утриматись від вживання в їжу цього харчового продукту зазначених вище виробника та постачальника. Особливо риби, що реалізується на стихійних ринках, з рук, без дотримання умов зберігання та реалізації готової продукції.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама