Надзвичайні події

Радіоактивний фон на місці розритого поблизу Кропивницького могильника перевищено в рази - експерти (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 7551

Експерти лабораторного центру у Кіровоградській області підтвердили перевищення радіоактивного фону на місці розритого могильника цезію у Кропивницькому.


Нагадаємо, вчора, 13 липня, працівники спецінспекції виявили, що невідомі екскаваторами розрили землю за межами населеного пункту в районі глиняного кар’єру “Веселівське родовище”, де планували розташувати нове міське кладовище.

Як виявили згодом, несанкціоноване розкриття ґрунту проводилося на місці захоронення забрудненого ґрунту, майна та матеріалів, вилучених на території ВГМ БУ-2 тресту «Кіровоградбуд» та по провулку Червонозорівський, після дезактивації наслідків радіаційної аварії, що була проведена в вересні – листопаді 1988 року. (ймовірно, мова йде про аварію на ЧАЕС в 1986 році, - ред.).

На момент захоронення потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання від цього майна складала до 300 мкР/год.

За даними лабораторного центру, на цій дільниці було захоронено понад 1500 тонн радіоактивно забрудненого майна.

Комісія з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій міської ради звернулась до експертів аби виміряти потужності поглиненої дози гамма-випромінювання. За результатами вимірювань на цей час, потужність еквівалентної дози гамма-випромінювання на місці несанкціонованого розриття ґрунту становить від 30 до 150 мкР/год, при показниках природного фону від 10 до 15 мкР/год.

 Підозрюють, що поховані відходи містять у собі Цезій-137. Саме від зовнішнього впливу великої кількості радіоактивного цезію постраждали ліквідатори ЧАЕС. Він викликав опіки, гостру променеву хворобу і смерть. Менші дози цезію, що впливає на організм підвищуючи ризик виникнення раку і безпліддя.

Нагадаємо, комунальному підприємству «Ритуальна служба» надали дозвіл на розроблення на цьому місці проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  орієнтовною площею 49,00 га для розміщення міського кладовища.

 Детальний фоторепортаж із місця подій чекайте не "Гречці" згодом.

 Фото Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте