Суд задовольнив клопотання про відвід прокурора Козиря

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 4173

Майже два роки у Кропивницькому триває слідство у рамках кримінального провадження за заявою директора ТОВ «Інформаційно-торговий дім – ЛС» відносно колишнього голови правління ПАТ «Креатив Груп» Юрія Давидова, якого звинувачують у привласненні чужого майна.

semm1 copy 

Мова йде про 3 983,150 тонн соняшникового насіння, що було передано на зберігання, та не повернуто власнику.

В рамках кримінального провадження проведено експертизу, якою підтверджено збитки спричинені ТОВ «Інформаційно-торговий Дім - ЛС» на суму 37 441 610 гривень, що являє собою номінальну ринкову вартість неповернутого насіння.

Беручи до уваги висновки цієї експертизи, а також інші докази, які доводять факт скоєння кримінального правопорушення, слідчим було складено повідомлення Юрію Давидову та Костянтину Бугері, які підписували акти прийому передачі і договори, про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, проте місцева прокуратура й досі відмовляється її підписувати.

За час слідства було написано десятки скарг в різні інстанції найвищого рівня на бездіяльність, а фактично затягування слідства з боку прокурора Євгена Козиря та місцевої прокуратури, однак жодної реакції на них не було.

«Ми писали в різні інстанції десятки скарг на міську прокуратуру та Козиря, який гальмує слідство. І якби він відразу підписав підозру, справа вже б «зайшла» до суду, а держава отримала б 10 мільйонів податку на прибуток та 6 мільйонів від НДС. Адже станом на сьогодні, ми недоотримали 60 мільйонів оборотних коштів. Саме через це, за 20 років успішного існування фірми, третій рік поспіль ми збиткові», - розповідає «Гречці» директор компанії «Інформаційно- торговий дім - ЛС» Сергій Руденко.

Серед іншого у скаргах зверталась увага на таке:

Кримінальне провадження розслідується з 22.08.2015 і вперше прокурор Козир Є.М. ознайомився з матеріалами кримінального провадження після надання слідчим на погодження повідомлення про підозру. Прокурором Козирем Є.М. було відмовлено у погоджені повідомлення про підозру без будь-яких пояснень і лише після подання скарг потерпілим по даному кримінальному провадженню прокурором були надані письмові вказівки слідчому від 19.12.2016 , при цьому був встановлений строк до кінця грудня 2016 року.

В подальшому прокурор Козир Є.М. не забезпечив проведення досудового розслідування у розумні строки, не перевірив виконання наданих ним вказівок у зазначений строк і у подальшому не вчиняв жодних дій направлених на закінчення досудового розслідування у розумний строк.

В компанії розповідають, що всі скарги спускались донизу, а там давали відповідь, що все добре.

«Ми подали клопотання процесуальному прокурору Козирю, але замість постанови, отримали лист від заступника прокурора міста Сандула, який, на відміну від постанови, неможливо оскаржити, - говорить Руденко. - За два роки єдина процесуальна дія прокурора Козиря - це доручення допитати Ігоря Давидова, але воно і досі не виконано, оскільки після цього таки прийдеться оголосити підозри».

Зрештою 28 липня слідчий суддя Кіровського районного суду Галаган ухвалив рішення, яким фактично визнав, що скарги представників ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС» були небезпідставні.

Зокрема суд визнав обґрунтованими всі аргументи скаржника, які свідчили про неналежний нагляд за слідством зі сторони процесуального прокурора, і постановив:

Заяву ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС» про відвід прокурору Кіровоградської місцевої прокуратури Козиря Євгена Миколайовича у кримінальному провадженні №12015120020007805 від 22.08.2015 року – задовольнити.

Відвести від здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні №12015120020007805.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити