Надзвичайні події

Депортованого Ігоря Масенка, попри процедурні порушення, відправили до СІЗО (ФОТО,ВІДЕО)

. 5471

Кіровський районний суд міста Кропивницького у відкритому судовому засіданні розглянув скаргу захисників Ігоря Масенка, жителя Німеччини, якого наприкінці лютого депортували з Королівства Іспанії до України, та обрав міру запобіжного заходу для нього.

 

suaa1

Судові засідання тривали понад 12 годин, а свою ухвалу суддя Євген Завгородній зачитав вже у третій годині ночі. При цьому, на думку захисту, суд не врахував низку важливих фактів та фактично «підіграв» стороні обвинувачення.

«Гречка» вже розповідала про кримінальну історію, що сталась в нашому місті у 2010 році. Тоді житель Луганської області Євген Свінцов сильно побив місцевого бізнесмена, за три тижні той помер у лікарні. Тоді Свінцова затримали, на лаву підсудних потрапив і співучасник злочину Олег Бєллер. Обидва були засуджені та відбули покарання, і нині перебувають на тимчасово окупованій території в місті Севастополі.

suaa2

Ігор Масенко фігурував у справі як організатор злочину, зокрема замовного вбивства. 21 грудня 2011 року його оголосили в міжнародний розшук. На той час чоловік вже 9 років проживав у Німеччині, мав постійне місце проживання тож знайти його не становило жодних труднощів.

suaa5

18 січня 2012 року Ленінський районний суд заочно обрав для Масенка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 20 листопада цього ж року вступив в дію новий КПК, і це рішення втратило силу, оскільки не було застосованим.

suaa3

Затримали громадянина України Масенка в Іспанії на підставі постанови, що втратила силу. Півтора роки чоловік провів у в’язниці, очікуючи депортації. Тим часом 28 листопада 2017 року Апеляційний суд Кіровоградської області ухвалив рішення, що повністю виключає наявність у справі злочину «організація вбивства», у вчиненні якого підозрюють Мосенка. Жоден з фігурантів справи так і не був засуджений за ст. 115 КК України(умисне вбивство).

Вивчаючи матеріали справи в залі Кіровського районного суду, суддя Завгородній не побачив в жодному з допитів свідків чи засуджених інформації про те, що готувалось чи замовлялось вбивство. Обвинувачення не змогло пояснити низку невідповідностей у своїх діях та допущених ним процесуальних порушень.
Без відповідей залишились такі питання: чому підозру для Ігоря Масенка виготовили 11 грудня 2015 року, а оголосили про неї лише 26 лютого 2018 року, лише зараз її було внесено до ЄРДР.

Слідчий Кузьменко переконує, що затримавши Масенка виконав ухвалу Ленінського районного суду, однак чому доставили чоловіка до Кіровського райсуду логічно пояснити не зміг. Слідчий просив суд обрати для затриманого запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб. Пояснюючи таке клопотання тим, що Ігор Масенко, на його думку, може переховуватись від слідства, впливати на свідків тощо. Основним аргументом була тяжкість злочину, в якому від позавчора підозрюється Масенко.

Докази, надані слідчим, на підтвердження його припущень мали доволі абстрактний характер, і жоден з них не вказав на те, що у 2010 році готувалось вбивство як таке.

Серед наведених доказів наступні:
- протокол упізнання Свінцова;
- покази дружини загиблого бізнесмена, яка показала, що її чоловік їздив до виправного закладу, де використовуючи зв’язки вплинув на те, щоб унеможливити умовно-дострокове звільнення сина Масенка;
- роздруківка телефонних дзвінків на 40 аркушах паперу, де зазначено лише номера телефонів та час дзвінків;
- довідка міграційної служби про те, що Масенко перебував протягом певного часу на території України.
Сукупність всіх цих фактів, на думку слідчого Кузьменка, вказують на організацію Масенком замовного вбивства.

Слідчий суддя Завгородній ретельно вивчив всі докази та свідчення, визнав, що про вбивство в них не йдеться. Також в ухвалі суду він погодився з тим, що Масенка не було належним чином повідомлено про виклик до правоохоронних органів для проведення слідчих дій, та не повідомлялось про підозру. Окрім того слідчий суддя підтвердив, що постанова про обрання запобіжного заходу Масенку Ленінським судом, на підставі якої Масенка було затримано 26 лютого цього року, втратило силу з моменту введення в дію нового КПК – 20 листопада 2012 року.

Не дивлячись на це, суд відмовив у задоволенні скарги захисту підозрюваного про незаконне його затримання, по-друге – обрав запобіжний захід для Масенка у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб.
На думку захисника Масенка Аркадія Гарда, своїм рішенням слідчий суддя вирішив допомогти слідчому Кузьменку і прокурору Клюкіну тримати Масенка під вартою, щоб тиснучи таким чином на нього, вмовити не скаржитись на протиправні дії сторони обвинувачення та правоохоронних органів. Так само суддя не врахував очевидного факту – існування рішення Апеляційного суду Кіровоградської області, що набуло законної сили та не було оскарженим стороною обвинувачення. Суддя Завгородній вважає, що це рішення, яке чітко вказує на відсутність такого злочину як вбивство, що в принципі унеможливлює його організацію, немає преюдиційного значення,такого, що являється презумпцією істинності судового рішення.
В зв’язку з цим сторона захисту оскаржуватиме рішення Кіровського районного суду в Апеляційному суді Кіровоградської області.

«Є рішення суду, де встановлено, що не існувало факту замовлення вбивства як такого. Тому ні Масенко ні хто інший не може бути затриманим та засудженим за це, - переконаний захисник Гарда. – Ми обов’язково оскаржимо ці рішення в Апеляційному суді».

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама